Według informacji przekazanych przez Fabrizio Romano, Bayern Monachium porozumiał się w sprawie kontraktu z Kimem Min-jae. „Die Roten” wkrótce uruchomią klauzulę odstępnego zapisaną w kontrakcie Koreańczyka.
Kim Min-jae trafił do SSC Napoli na początku minionego sezonu. „Azzuri” zapłacili za stopera Fenerbahce Stambuł 18 milionów euro. Koreańczyk natychmiastowo stał się główną postacią w defensywie mistrzów Włoch.
Urodzony w Tongyeong gracz rozegrał świetną kampanię ligową, walnie przyczyniając się do zdobycia przez Napoli scudetto. We wszystkich rozgrywkach zanotował 45 występów, w tym czasie strzelając dwa gole i zaliczając dwie asysty. Jego wartość rynkowa wzrosła ponad dwukrotnie.
Ze względu na stosunkowo niską klauzulę odstępnego drużynie ze Stadio Diego Armando Maradona ciężko było zachować Min-jae w swoich szeregach. Zainteresowany klub musi zapłacić zaledwie 50 milionów euro. Taki stan rzeczy zachęcił europejskich gigantów do szybkiego rozpoczęcia rozmów z piłkarzem.
Początkowo zagraniczne media łączyły Koreańczyka m.in. z Manchesterem United. Defensor nie trafi jednak na Old Trafford, bowiem doszedł do ustnego porozumienia z Bayernem Monachium. „Die Roten” są już pewni pozyskania gwiazdy Serie A. Mistrzowie Niemiec niebawem wpłacą określoną kwotę na konto Napoli.
Widzew Łódź nie zwalnia tempa. Klub z al. Piłsudskiego, który już tego lata dokonał kilku…
Fot. Screen/ YouTube/ Hellas Verona Channel Paweł Dawidowicz wciąż pozostaje bez klubu po wygaśnięciu kontraktu…
Kibice Legii Warszawa wciąż czekają na kolejne letnie wzmocnienia. Jak informuje Paweł Gołaszewski z Meczyki.pl,…
fot. Paweł Jerzmanowski To może być jeden z najbardziej zaskakujących transferów tego okna. Alireza Jahanbakhsh…
Transfer Milety Rajovicia do Legii Warszawa odbił się szerokim echem w polskich mediach. Napastnik sprowadzony…
Raków Częstochowa wciąż nie rezygnuje z walki o Petera Barátha. 23-letni pomocnik wrócił latem do…