Ekstraklasa

Sensacyjna zmiana trenera w Górniku Zabrze. Kandydat rozmawia już z władzami klubu

Wiele wskazuje na to, że piątkowe zwycięstwo nad Wisłą Płock nie uratowało posady Bartoscha Gaula. Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka, w Zabrzu pojawił się juz Jan Urban. Doświadczony szkoleniowiec jeszcze dziś może zostać ogłoszony trenerem Górnika.

Pomimo bardzo niekorzystnego wyniku do przerwy Górnik Zabrze w piątek pokonał Wisłę Płock. Kilka dni temu w mediach społecznościowych klubu pojawił się komunikat, w którym ogłoszono, iż poczynania Bartoscha Gaula zostaną zweryfikowane po starciu z „Nafciarzami”. Jak się okazuje, zwycięstwo najprawdopodobniej nie pomoże Niemcowi w utrzymaniu posady.

Jak twierdzi Tomasz Włodarczyk z portalu „Meczyki.pl”, aktualnie w biurach Górnika toczą się intensywne rozmowy. Dotyczą one nie tyle tego, czy Gaul zostanie zwolniony, a kto go zastąpi. Potencjalny kandydat na trenera jest już nawet na miejscu.

Po dziewięciu miesiącach przerwy do pracy przy Roosevelta powrócić ma Jan Urban. W czerwcu ubiegłego roku doświadczony szkoleniowiec rozstał się z Zabrzanami pomimo pozytywnego wyniku sportowego w poprzedniej kampanii Ekstraklasy. Zdaniem Włodarczyka 60-latek może zostać oficjalnie przywitany jeszcze w sobotę.

Górnik wygrał z Wisłą 3:2, ale w klubie toczą się bardzo intensywne rozmowy na temat zmiany trenera. Według naszych informacji do pracy w Zabrzu może wrócić Urban. 60-latek jest obecnie bezrobotnyczytamy.

EDIT: Górnik Zabrze oficjalnie poinformował o zwolnieniu Gaula i ponownym zatrudnieniu Urbana.

Filip Domański

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.

Recent Posts

Pracował w Brighton i Celcie Vigo. Teraz chce poprowadzić Legię. „To największy klub w Polsce”

Legia Warszawa wciąż pozostaje bez trenera po odejściu Edwarda Iordănescu. Klub z Łazienkowskiej nie był…

8 godzin ago

Trener Lecha znalazł powód słabszej formy. Wskazał jedną konkretną rzecz

Lech Poznań znów zawodzi w Ekstraklasie. Tym razem tylko zremisował z Motorem Lublin, co jeszcze…

12 godzin ago

Pogoń zmieniła plany wobec Benjamina Mendy’ego! Decyzja trenera

Benjamin Mendy miał rozegrać swój pierwszy mecz w sezonie w trzecioligowych rezerwach Pogoni Szczecin przeciwko…

13 godzin ago

Sędzia wyjaśnił, dlaczego przerwał mecz Jagielloni z Rakowem i zagroził jego zakończeniem

Sędzia Paweł Raczkowski nie pojawił się przed kamerami Canal+ po zakończonym spotkaniu Jagiellonii Białystok z…

17 godzin ago

Chelsea chce Svena Botmana. Gwiazda Newcastle na celowniku londyńskiego klubu

Chelsea znów szykuje się do działania na rynku transferowym i tym razem może mocno namieszać…

18 godzin ago

Edward Iordănescu nie zostanie trenerem Genoi. Klub wybrał innych kandydatów

fot. Paweł Jerzmanowski Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Edward Iordănescu może szybko znaleźć…

18 godzin ago