Fot. Paweł Jerzmanowski
Bez dwóch zdań Wojciech Szczęsny jest najlepszym piłkarzem reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Katarze. Jest to jednak dopiero pierwszy wielki turniej, podczas którego jesteśmy świadkami dobrej formy w wykonaniu golkipera Juventusu. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” piłkarz „Starej Damy” wyjawił, dlaczego tym razem sytuacja wygląda inaczej.
Dwa czyste konta, dwa obronione rzuty karne oraz dwa wpuszczone gole to bilans Wojciecha Szczęsnego po fazie grupowej katarskiego mundialu. Bez jego interwencji podopieczni Czesława Michniewicza nie mieliby szans na awans do 1/8 finału rozgrywek i niedzielnego starcia z Francją. Według portalu statystycznego „Sofascore” 32-latek ze średnią oceną „8.2” jest drugim najlepszym graczem na całych mistrzostwach świata. Polaka wyprzedza jedynie Bruno Fernandes (średnia ocen „8.6”).
Fantastyczna forma Szczęsnego dla większości kibiców może być zaskoczeniem, bowiem na poprzednich wielkich turniejach bramkarz Juventusu nie pokazywał się z najlepszej strony. Na EURO 2012 popularny „Szczena” obejrzał czerwoną kartę już w pierwszym meczu, cztery lata później nabawił się kontuzji i rozegrał tylko jedno spotkanie, a podczas mundialu w Rosji zawalił m.in. bramkę z Senegalem.
W rozmowie z Robertem Błońskim z „Przeglądu Sportowego” Szczęsny wyznał, że jeszcze przed rozpoczęciem turnieju czuł, iż to może być jego czas. Według reprezentanta Polski kluczową rolę w tej sytuacji odgrywa brak przerwy między zakończeniem sezonu i rozpoczęciem mistrzostw świata.
– Wiedziałem, że będę tutaj w formie z jednego powodu: bo nie było żadnej przerwy po meczach ligowych. Po wakacjach i okresie przygotowawczym pierwsze spotkania zawsze były w moim wykonaniu takie sobie – powiedział Szczęsny.
– Potrzebuję czasu, by wejść w rytm meczowy i wtedy forma zostaje na długo. Nie wiem, czemu tak jest. Dotąd turnieje były poprzedzane okresem przygotowawczym i może trenowałem za mało albo za dużo, ale poza 2016 r. z formą na wielki turniej nie trafiłem nigdy – dodał.
– Teraz nie miałem przerwy, więc na konferencji przed spotkaniem z Meksykiem nieprzypadkowo powiedziałem, że nie było czasu, by coś zepsuć. W żarcie było trochę prawdy – podsumował.
Widzew Łódź nie zwalnia tempa. Klub z al. Piłsudskiego, który już tego lata dokonał kilku…
Fot. Screen/ YouTube/ Hellas Verona Channel Paweł Dawidowicz wciąż pozostaje bez klubu po wygaśnięciu kontraktu…
Kibice Legii Warszawa wciąż czekają na kolejne letnie wzmocnienia. Jak informuje Paweł Gołaszewski z Meczyki.pl,…
fot. Paweł Jerzmanowski To może być jeden z najbardziej zaskakujących transferów tego okna. Alireza Jahanbakhsh…
Transfer Milety Rajovicia do Legii Warszawa odbił się szerokim echem w polskich mediach. Napastnik sprowadzony…
Raków Częstochowa wciąż nie rezygnuje z walki o Petera Barátha. 23-letni pomocnik wrócił latem do…