Polacy za granicą

Wiadomo, dlaczego Tymoteusz Puchacz nie gra w Unionie Berlin. Klubowy analityk zabrał głos

Fot. 1. FC Union Berlin

Na ponad dwa miesiące od inauguracji sezonu Bundesligi Tymoteusz Puchacz wciąż nie otrzymał szansy, aby zadebiutować w tych rozgrywkach. Na temat mankamentów polskiego defensora wypowiedział się analityk „Żelaznych”, Sebastian Podsiadły.

Nie tak miał wyglądać drugi sezon Tymoteusza Puchacza w Unionie Berlin. Latem 23-latek miał kilka ofert z innych klubów, dodatkowo sam wykazywał chęci do zmiany otoczenia. W grę wchodziła między innymi walka o wyjazd na mistrzostwa świata w Katarze.

Osoby decyzyjne w drużynie ze stolicy Niemiec postanowiły jednak inaczej. Puchacz usłyszał, że będzie potrzebny do rotacji, bowiem Union Berlin zakwalifikował się do europejskich pucharów. Ostatecznie obietnice nie zostały spełnione, bowiem w tym momencie sezonu były piłkarz Lecha Poznań rozegrał zaledwie 65 minut w rozgrywkach Ligi Europy.

Sytuację defensora w rozmowie ze stacją „Viaplay” rozjaśnił analityk „Żelaznych”, Sebastian Podsiadły. Zgodnie z jego słowami Puchacz musi poprawić swoją grę w defensywie, bowiem to właśnie na niej opiera się system Unionu Berlin. 23-latek aktualnie musi czekać na kontuzję któregoś z konkurentów, aby wskoczyć do składu.

Na pewno Tymek ma swoje mocne strony, ale jednak w naszym systemie, na tej pozycji, defensywa jest najważniejsza. Ci zawodnicy, którzy są u nas dłużej i są ukształtowani defensywnie oraz taktycznie, znajdują przed nimpowiedział w rozmowie z „Viaplay” Podsiadły.

Tymek też się może douczyć i kto wie, może to wypali u nas, może pomoże mu to gdzie indziej. W piłce nożnej trudno to przewidzieć. Może być jedna kontuzja lewego obrońcy i Tymek będzie grał, kto wie, co wtedy będziekontynuował.

On ma tego pecha, że na tej pozycji jest dwóch zawodników, którzy grają u nas już długo i trener najchętniej zawsze ich wystawia, bo oni znają ten system najlepiej skwitował.

Filip Domański

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.

Recent Posts

Widzew znowu zaskakuje. Piłkarz słynnego klubu na testach w łódzkim klubie

Widzew Łódź nie zwalnia tempa. Klub z al. Piłsudskiego, który już tego lata dokonał kilku…

5 dni ago

Dawidowicz zjawił się w Warszawie. Media huczą od plotek związanych z Legią. Ujawniono plany reprezentanta Polski

Fot. Screen/ YouTube/ Hellas Verona Channel Paweł Dawidowicz wciąż pozostaje bez klubu po wygaśnięciu kontraktu…

5 dni ago

Legia chce kolejnego reprezentanta Polski! Ujawniono nazwisko potencjalnego wzmocnienia

Kibice Legii Warszawa wciąż czekają na kolejne letnie wzmocnienia. Jak informuje Paweł Gołaszewski z Meczyki.pl,…

5 dni ago

Brighton płacił za niego 22,5 mln euro. Teraz ma trafić do Ekstraklasy

fot. Paweł Jerzmanowski To może być jeden z najbardziej zaskakujących transferów tego okna. Alireza Jahanbakhsh…

5 dni ago

Co z rekordem transferowym Legii? Rajović nie kosztował 3 mln? „To jest ściema”

Transfer Milety Rajovicia do Legii Warszawa odbił się szerokim echem w polskich mediach. Napastnik sprowadzony…

1 tydzień ago

Raków walczy o pomocnika wycenianego na 700 tys. euro. „Medaliki” złożyły już trzy oferty

Raków Częstochowa wciąż nie rezygnuje z walki o Petera Barátha. 23-letni pomocnik wrócił latem do…

1 tydzień ago