Sport 247

Selekcjoner uzasadnił zaskakujące powołanie. I zdradził reakcję Mateusza Łęgowskiego

Fot. Screen/ Łączy nas piłka

Czesław Michniewicz ogłosił powołania na wrześniowe mecze Polaków w Lidze Narodów. Wśród powołanych nie zabrakło debiutantów. Pierwszy raz na kadrę przyjadą Michał Skóraś, Jakub Piotrowski oraz Mateusz Łęgowski. O reakcji na powołanie tego ostatniego opowiedział w rozmowie z kanałem „Łączy nas piłka” selekcjoner „Biało-Czerwonych”.

Czesław Michniewicz odkrył karty. Selekcjoner reprezentacji Polski ogłosił powołania na przyszłe mecze Ligi Narodów. Przypomnijmy, że 22 czerwca zmierzymy się na Stadionie Narodowym z Holandią, a trzy dni później zmierzymy się w Cardiff z reprezentacją Walii.

Wśród zawodników, którzy przyjadą na zgrupowanie nie zabraknie liderów kadry z Robertem Lewandowskim na czele, a także z m.in. Piotrem Zielińskim, Kamilem Glikiem czy Wojciechem Szczęsnym, który w ostatniej chwili zdołał wyleczyć uraz, którego nabawił się w meczu Juventusu.

Na zgrupowaniu znajdzie się też trzech debiutantów. Są nimi: Michał Skóraś, piłkarz Lecha Poznań, Jakub Piotrowski, zawodnik Łudogorca Razgrad oraz pomocnik Pogoni Szczecin, Mateusz Łęgowski. O powołaniu piłkarza „Portowców” wypowiedział się Czesław Michniewicz w rozmowie na youtubowym kanale „Łączy nas piłka”

„Od momentu kiedy rozpocząłem pracę w roli selekcjonera śledzimy szeroko polską i zagraniczne ligi. Naszej federacji jest bardzo dobrze znany. Powiedziałem dyrektorowi sportowemu Pogoni, że jest na naszym radarze, że obserwujemy go, pytałem, co to za człowiek, o rolę w drużynie, jakim jest piłkarzem.” – powiedział Michniewicz.

„Powiedziałem „Grosikowi”, że nie będzie jedynym piłkarzem powołanym z Pogoni. Chyba ktoś chyba mu powiedział, bo odpowiedział, że wie i powiedział Mateuszowi, że będzie z Lewym w pokoju. Po meczu z Lechem zadzwoniłem do Mateusza, że zostanie powołany. Bardzo się ucieszył. I mówię, że Lewy pyta, czy chce spać przy ścianie, czy przy oknie.” – zażartował selekcjoner.

„Bardzo się cieszę, że jest to zawodnik młody, z przyszłością w reprezentacji, ale też jasno powiedziałem jaka jest jego rola. Przyjeżdża tutaj, żeby poznać atmosferę reprezentacji, żeby zobaczyć jak wygląda piłka na tym najwyższym poziomie. Mówię tutaj o naszej reprezentacji, ale też będzie miał okazję zobaczyć mecz z Holandią. Jest duże prawdopodobieństwo, że po meczu z „Oranje” zostanie przekierowany na mecz U21.” – podsumował trener „Biało-Czerwonych”.

Sylwester Witanowski

Recent Posts

Poznaliśmy priorytetowy cel transferowy Jagiellonii. Wszystko uzależnione od możliwego odejścia Pululu

Jagiellonia Białystok przygotowuje się na możliwe odejście Afimico Pululu, który wzbudza zainteresowanie zagranicznych klubów po…

2 dni ago

Gwiazda Lecha Poznań ma opuścić klub po zakończeniu sezonu! Klub jest zdecydowany na transfer

Lech Poznań planuje sprzedaż Afonso Sousy po zakończeniu bieżącego sezonu. Jak informuje Piotr Wołosik z…

2 dni ago

Cała Anglia pisze o Kiwiorze. Są nim zachwyceni. „Najlepszy występ”

Fot. Paweł Jerzmanowski Jakub Kiwior rozegrał znakomite spotkanie w barwach Arsenalu, przyczyniając się do zwycięstwa…

2 dni ago

Fatalny wieczór Neymara. Aż zalał się łzami. Trener Santosu: „Musimy się modlić”

Neymar ponownie doznał kontuzji, opuszczając boisko ze łzami w oczach podczas meczu z Atlético Mineiro.…

2 dni ago

Skandaliczne słowa Kamila Kosowskiego po minucie ciszy dla Leo Beenhakkera. Internauci bezlitośni

Screenshot Przed meczem Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Arsenalem doszło do kontrowersyjnej sytuacji związanej…

2 dni ago

Niespotykanie niskie kwoty za gwiazdy Śląska Wrocław. Ujawniono specjalne klauzule

Śląsk Wrocław może stanąć przed poważnym wyzwaniem kadrowym, jeśli nie zdoła utrzymać się w PKO…

2 dni ago