Fot. Paweł Jerzmanowski
Łukasz Zwoliński niebawem może opuścić Lechię Gdańsk. Jak informuje portal Meczyki.pl, 29-letniego napastnika chce pozyskać Girondins Bordeaux. W barwach „Żyrondystów” już teraz występuje inny polski zawodnik.
Sześć meczów, trzy gole i jedna asysta – to dorobek Łukasza Zwolińskiego w tym sezonie w barwach Lechii Gdańsk. Dorobek, który na tych, albo niewiele większych liczbach niebawem może się zatrzymać. Wszystko za sprawą możliwego transferu 29-latka do Francji.
Jak przekazał Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, pozyskaniem napastnika Lechii interesuje się Girondins Bordeaux. Francuski klub szuka bowiem napastnika, który zapełni lukę po sprzedanym Koreańczyku Hwang Ui-Jo, który za 4 mln euro przeniósł się do Nottingham Forest. „Jak ustaliliśmy, do Gdańska wpłynęła już oficjalna oferta za 29-latka” – pisze wspomniany serwis.
Zwoliński to jeden z najbardziej rozchwytywanych zawodników Lechii. Gdański klub już wcześniej miał otrzymywać za niego oferty, ale były one odrzucane. M.in. ze względu na grę w kwalifikacjach europejskich pucharów. Teraz, gdy Lechia odpadła z walki o Ligę Konferencji Europy, sprzedaż Zwolińskiego wydaje się bardziej prawdopodobna. Gdyby do niej doszło, napastnik dołączyłby do innego Polaka występującego w klubie z Ligue 2, Rafała Strączka. 23-letni bramkarz do Bordeaux trafił w lipcu 2022 roku, przenosząc się tam ze Stali Mielec.
Transfer Milety Rajovicia do Legii Warszawa odbił się szerokim echem w polskich mediach. Napastnik sprowadzony…
Raków Częstochowa wciąż nie rezygnuje z walki o Petera Barátha. 23-letni pomocnik wrócił latem do…
Tuż przed startem nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy Piast Gliwice wzmocnił formację ofensywną. Do drużyny…
Lechia Gdańsk, mimo pięciu ujemnych punktów na starcie sezonu 2025/26, nie zamierza składać broni. Klub…
Choć wielu piłkarzy w jego wieku od dawna ogląda futbol co najwyżej z trybun lub…
Fot. Paweł Jerzmanowski Afimico Pululu wciąż jest zawodnikiem Jagiellonii Białystok, choć jego udane występy w…