Reklama
Transfery

Radomiak Radom podpisał kontrakt ze środkowym obrońcą. To wychowanek Juventusu

W niedzielę Radomiak Radom ogłosił podpisanie umowy z Pedro Justiniano. Portugalczyk przez kilka ostatnich tygodni trenował wraz z drużyną „Zielonych”.

Radomiak Radom wzmacnia się przed startem nowego sezonu Ekstraklasy. W sobotę do drużyny prowadzonej przez Mariusza Lewandowskiego oficjalnie dołączył reprezentant Republiki Zielonego Przylądka, Lisandro Semedo, natomiast niespełna dobę później klub ogłosił pozyskanie Pedro Justiniano.

Justiniano to portugalski defensor, urodzony we włoskiej Vincenzie. Właśnie w tym mieście 22-latek stawiał swoje pierwsze kroki w juniorskiej piłce. Następnie obrońca trafił do młodzieżowych drużyn Juventusu, gdzie zdołał utrzymać się przez trzy sezony.

Po epizodzie w „Starej Damie” Justiniano został piłkarzem FC Porto, z którym zdobył Młodzieżową Ligę Mistrzów. W tym czasie Portugalczyk występował w rezerwach, jednak trenował z pierwszym zespołem.

Kampanię 2021/2022 mierzący 190 centymetrów obrońca spędził w Academice Coimbra. Jego klub z hukiem spadł z zaplecza Liga Portugal Bwin.

Ostatnie kilka tygodni Justiniano spędził na obserwacjach w Radomiaku Radom – Stoper przez kilka ostatnich tygodni trenował z Radomiakiem i został pozytywnie oceniony przez sztab szkoleniowy Zielonych – napisano w oficjalnym komunikacie. – Justiniano ma na swoim koncie 8 meczów w młodzieżowej reprezentacji Włoch i 14 spotkań dla młodzieżowej reprezentacji Portugalii – dodano.

Pedro Justiniano podpisał z polskim klubem trzyletni kontrakt.

https://twitter.com/1910radomiak/status/1546136899345170434
Reklama
Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej