Fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski
Kwestia przyszłości Grzegorza Krychowiaka nadal pozostaje nierozwiązana. Wieloletni reprezentant Polski do końca aktualnego sezonu będzie piłkarzem AEK-u Ateny. Według Łukasza Wiśniowskiego z kanału „Foot Truck” pomocnik przy podpisywaniu kolejnego kontraktu może kierować się uzyskaniem jak największych korzyści materialnych.
Krychowiak zmienił swoje otoczenie po tym, jak Rosja rozpoczęła inwazję zbrojną w Ukrainie. FIFA oraz UEFA otworzyły dodatkowe okienko transferowe dla piłkarzy, którzy grają w zwaśnionych państwach. Polak skorzystał z tego prawa i na zasadzie wypożyczenia przeniósł się z FK Krasnodar do AEK-u Ateny.
Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka z portalu „meczyki.pl”, Grecy bardzo chętnie wykupią Krychowiaka z jego aktualnej drużyny. Decyzja w tej sprawie będzie jednak należała do samego piłkarza.
– Chodzą słuchy, że AEK bardzo chętnie zatrzymałby Grzegorza Krychowiaka, żeby zrobić go twarzą nowego projektu. Myślę, że opcja wyciągnięcia go z Krasnodaru na promocji jest całkiem spora. Pytanie, czy Grzegorz będzie chciał zostać w lidze greckiej, czy jednak powędrować do jakiejś ligi z TOP 5 – stwierdził Włodarczyk.
Łukasz Wiśniowski twierdzi natomiast, że 32-latek może zdecydować się na przenosiny do egzotycznego klubu z pobudek finansowych.
– Nie jest tajemnicą, że Krychowiak w AEK-u ma mniejsze apanaże niż w Krasnodarze. To też będzie argumentem, żeby odpowiednia stopa kontraktowa była zagwarantowana. Grupa Stellar, która się Grześkiem zajmuje, jest w tym aspekcie bardzo mocna – powiedział Wiśniowski w programie „International Level”.
– Może być ciężko, żeby AEK zdołał go zatrzymać na dłużej. Nie wykluczałbym kierunku egzotycznego. O ten kontrakt może się rozejść – dodał.
Lech Poznań znów zawiódł oczekiwania swoich kibiców. W spotkaniu z Motorem Lublin zespół Nielsa Frederiksena…
Z perspektywy Zagłębia Lubin trudno dziś nie żałować jednej zimowej decyzji. Ousmane Sow, który błyszczy…
Władze FC Barcelony coraz uważniej analizują sytuację Roberta Lewandowskiego, którego przyszłość na Camp Nou zaczyna…
Gonçalo Feio po kilku miesiącach od rozstania z Legią Warszawa znów pracuje w polskiej Ekstraklasie.…
Fot. Paweł Jerzmanowski Leonardo Rocha błyszczy w barwach Zagłębia Lubin, ale nie wszyscy uważają, że…
Fot. Paweł Jerzmanowski Jakub Moder od kilku miesięcy walczy z problemem zdrowotnym, który okazał się…