Niemcy

Fani Bayernu wybrali piłkarza miesiąca. Zwycięzca zdeklasował konkurentów

grafika: własna/Krótka Piłka

Kibice Bayernu Monachium wybrali najlepszego zawodnika drużyny w listopadzie. Laureatem tego wyróżnienia trzeci miesiąc z rzędu został Leroy Sane. Drugą lokatę po raz kolejny zajął Robert Lewandowski. Na podium znalazło się również miejsce dla Thomasa Muellera.

Na oficjalnej stronie mistrzów Niemiec opublikowano ankietę, która posłużyła do wskazania najlepszego piłkarza zespołu w listopadzie. Zarówno we wrześniu, jak i w październiku zwycięzcą był Leroy Sane, który od wielu tygodni jest w genialnej formie. W związku z tym fani „Bawarczyków” po raz kolejny postanowili go wyróżnić.

Leroy Sane zdeklasował konkurentów

Skrzydłowy otrzymał aż 44% głosów. O połowę mniej dostał laureat drugiego miejsca, które zajął Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski jeszcze ani razu w kampanii 2021/2022 nie uplasował się na pierwszej lokacie w tym plebiscycie. Najczęściej przyznawano mu pozycję tuż za zwycięzcą.

Podium uzupełnił Thomas Mueller. 110-krotny reprezentant Niemiec otrzymał tym razem od fanów klubu z Monachium 10% głosów. Za nim znalazło się miejsce dla Kingsleya Comana (6% głosów), a także Jamala Musiali (5% głosów).

Leroy Sane rozwinął skrzydła pod wodzą Juliana Nagelsmanna. 25-latek za kadencji tego szkoleniowca odgrywa kluczową rolę w zespole. Do tej pory w aktualnym sezonie rozegrał łącznie 26 meczów. Zdobył w nich 11 bramek oraz zanotował też 11 asyst.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.