Ekstraklasa

Szymon Włodarczyk skomentował porażkę z Radomiakiem. „Jestem za młody, aby mówić takie rzeczy”

FOT PAWEL JERZMANOWSKI 2021-02-20 PILKA NOZNA – EKSTRAKLASA LEGIA WARSZAWA – WISLA PLOCK 5-2 WLODARCZYK SZYMON, SKIBICKI KACPER

Legia Warszawa zakończyła rok 2021 porażką z Radomiakiem Radom (0-3). Po spotkaniu wywiadu na antenie „TVP Sport” udzielił Szymon Włodarczyk. Młody napastnik stwierdził, że jest za młody, aby mówić, czego brakuje w jego drużynie.

18-latek na murawie pojawił się w drugiej połowie meczu, lecz nie zdołał uratować swojego zespołu przez sromotną porażką. Radomiak pokazał świetną formę i ponownie pokonał (teoretycznie) wyżej notowanego rywala. Beniaminek rundę jesienną z dorobkiem 35 punktów zakończył na 4. miejscu (tyle samo, co Raków Częstochowa).

Legia natomiast zimę spędzi w strefie spadkowej, do której ponownie spadła. Wcześniej po wygranej nad Zagłębiem Lubin (4-0) na chwilę opuściła to niechlubne miejsce.

Po porażce z Radomiakiem przed kamerami „TVP Sport” stanął Szymon Włodarczyk. 18-latek w pomeczowym wywiadzie podsumował ostatni mecz w 2021 roku.

„Brak koncentracji i padł gol dla gości. (…) Co zrobić… Znów tracimy bramkę po stałym fragmencie gry. To nie jest fajna rzecz.

Czego brakuje nam na boisku? Jestem za młody, aby mówić takie rzeczy. Nie mnie jest dane mówienie co jest złe, a co dobre. Muszę dawać z siebie sto procent.

Plan na przerwę świąteczno-noworoczną? Musimy mocno przepracować okres, aby wygrywać każdy mecz, bo jesteśmy Legią Warszawa. Musimy dawać z siebie maksa i zasuwać”

Stwierdził, cytowany przez legia.net.

Na zakończenie Włodarczyk obiektywnie podsumował także swój występ indywidualny. Nie był z niego do końca zadowolony.

„Czy jestem zadowolony, choć trochę, ze swojego występu? Obiektywnie, nie. Mogłem kilka razy zamknąć dośrodkowanie, zabrakło może odwagi. Przegraliśmy, to jest najgorsze. Wierzymy, że będzie lepiej, ale musimy pokazać się z jeszcze lepiej strony i dać z siebie maksimum”