Reklama
Wideo

Matty Cash zwrócił się do kibiców. „Bycie Polakiem będzie dla mnie zaszczytem” [WIDEO]

Matty Cash
Screen: YouTube/Astonvilla Fan Club

Matty Cash udzielił wywiadu Tomaszowi Włodarczykowi. Obrońca Aston Villi w rozmowie z dziennikarzem portalu „Meczyki.pl” zwrócił się do kibiców reprezentacji Polski. Zapewnił, że codziennie uczy się hymnu, aby go zaśpiewać, gdy będzie mógł już założyć koszulkę z orzełkiem na piersi.

Cash pojawił się wraz z najbliższymi na spotkaniu dla młodych polskich piłkarzy w Ambasadzie RP w Londynie. Wiele wskazuje na to, że 24-latek niebawem otrzyma obywatelstwo, które uprawni go do gry dla „Biało-Czerwonych”. Jeśli nie pojawią się nieprzewidziane przeszkody, najprawdopodobniej zostanie powołany przez Paulo Sousę na listopadowe zgrupowanie kadry.

„Bycie Polakiem będzie dla mnie zaszczytem”

Cash w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem zabrał głos na temat nauki języka polskiego. Otwarcie przyznał, że go nie zna, lecz codziennie doszkala się w tej dziedzinie.

– Nie mówię po polsku, ale znam kilka słów. Aktualnie codziennie oglądam filmiki na YouTube i uczę się hymnu. Mogę zadeklarować, że jak przyjdzie moment w którym otrzymam powołanie i wyjdę na boisko, będę śpiewał Mazurek Dąbrowskiego – zadeklarował.

– Jeśli zagram dla Was, to możecie być pewni, że zawsze dam z siebie sto procent. Mam nadzieje, że wkrótce spotkamy się na stadionie – zwrócił się do polskich kibiców.

Dziennikarz portalu „Meczyki.pl” zapytał również o to, czy Cash zna historię Polski. 24-latek zapewnił, że wiedzę na temat naszego kraju przekazała mu zarówno mama, jak i dziadkowie.

– Wiem naprawdę dużo dzięki mamie i dziadkom, ale nie będę robił teraz przedstawienia (śmiech). Polska ma piękną i trudną historię. Wiem o niej naprawdę sporo. No i oczywiście znam polską kuchnię. Mama gotuje mi regularnie pierogi, barszcz, kotlety mielone, gołąbki, bigos. Jak widzisz znam wiele potraw. Uwielbiam je – kontynuował.

– Bycie Polakiem będzie dla mnie zaszczytem. Mam nadzieję, że zobaczymy się już wkrótce – powiedział Matty Cash w trakcie nagrania opublikowanego przez portal „Meczyki.pl”.

Źródło: Tomasz Włodarczyk/Meczyki.pl

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.