Niemcy

Kibice Bayernu wybrali piłkarza miesiąca. Zwycięzca zdeklasował konkurentów

grafika: własna/Krótka Piłka

Kibice Bayernu Monachium wybrali najlepszego piłkarza zespołu we wrześniu. Tym razem jednak zwycięzcą nie został Jamal Musiala. Wygrał bowiem Leroy Sane, który otrzymał 60% głosów. Drugą lokatę ponownie zajął Robert Lewandowski. Na podium znalazło się miejsce również dla triumfatora sprzed miesiąca.

Na oficjalnej stronie mistrzów Niemiec opublikowano ankietę, która posłużyła do wybrania najlepszego zawodnika drużyny we wrześniu. Miesiąc temu zwycięzcą został Jamal Musiala, który wówczas otrzymał 50% głosów. 18-latek teraz także znalazł się na podium. Nie wygrał jednak, ponieważ kibice klubu z Monachium wybrali innego reprezentanta Niemiec.

Leroy Sane zdeklasował konkurentów

Musiala zajął 3. miejsce, lecz otrzymał o wiele mniej głosów niż miesiąc temu, bo tylko 8%. Lokatę wyżej uplasował się Robert Lewandowski (9%). Kapitan reprezentacji Polski po raz drugi z rzędu uplasował się tuż za zwycięzcą plebiscytu.

Kibice klubu z Monachium uznali, że najlepszym piłkarzem ubiegłego miesiąca był Leroy Sane. Nie mieli co do tego żadnych wątpliwości. 38-krotny reprezentant Niemic zgarnął aż 60% głosów.

Leroy Sane we wrześniu rozegrał 5 spotkań w trykocie Bayernu. Zdobył 3 bramki oraz zanotował 4 asysty. Były piłkarz Manchesteru City świetnie spisuje się pod wodzą Juliana Nagelsmanna. Jest jednym z niekwestionowanych liderów mistrzów Niemiec.