Polacy za granicą

Thierry Henry wskazał najlepszego napastnika na świecie. Lewandowski wysoko, ale nie wygrał

Fot. Własne/Paweł Jerzmanowski

Thierry Henry podczas rozmowy z telewizją CBS zdradził, kto według niego jest najlepszym napastnikiem na świecie. Wysoko na tej liście znalazł się Robert Lewandowski, ale nie wygrał.

Robert Lewandowski przeżywa najlepszy okres w swojej karierze. Rok temu wygrał Ligę Mistrzów, teraz pobił rekord Gerda Muellera i zdobył Złotego Buta. Mówi się, że jest jednym z faworytów do wygrania Złotej Piłki. Każdy piłkarz, na kimś się wzorował na początku swojej kariery i kto był jego idolem. Polak przyznał jakiś czas temu, że jego idolem był Thierry Henry.

Teraz Francuz podczas programu dla telewizji CBS o Lidze Mistrzów podzielił się swoją listą najlepszych napastników na świecie. Snajper Bayernu znalazł się dopiero na trzecim miejscu, a były zawodnik Arsenalu wyjaśnił skąd taka decyzja. Według niego problemem Polaka jest to, że tylko raz wygrał Ligę Mistrzów.

Lewandowski to jeden z najlepszych drapieżników, jakich widziałem. Ligę Mistrzów wygrał jednak tylko jeden raz. Faceci, których umieściłem przed nim, zrobili to po kilka razy. Musisz to szanować, ponieważ oni powiedzą ci, że długowieczność, wygrywanie i strzelanie goli na tym poziomie nie jest łatwe. A oni nadal to robią

powiedział w CBS Henry

Wyżej na swojej liście umieścił swojego rodaka, Karima Benzemę. Chwalił napastnika Realu i zauważył jak zmieniła się jego rola w madryckim klubie po odejściu Ronaldo.

To dla mnie najbardziej kompletny napastnik na świecie. Ale to nie oznacza, że jest najlepszy. W Realu odpowiedział na wyzwanie, przed którym stanął po odejściu Cristiano Ronaldo. Wygrał Ligę Mistrzów kilka razy. To wystarczy

zauważył Francuz

Na szczycie jego listy znalazł się wspomniany przed chwilą Ronaldo. Dla 43-latka wybór najlepszego napastnika na świecie mógł być tylko jeden.

Trzeba oddać mu wielkie uznanie. To, co zrobił w reprezentacji, co teraz robi dla United, co robił nawet dla Juve, oczywiście Realu Madryt… Nie ma sobie równych. Jeśli mówisz o dziewiątce, musisz mu to dać, to szacunek

zakończył
Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.