Francja

Neymar odpowiedział na krytykę kibiców i dziennikarzy. Wymowny wpis na temat wagi

Fot. Screen: YouTube/PSG – Paris Saint-Germain

Neymar został skrytykowany przez zarówno kibiców, jak i dziennikarzy po spotkaniu przeciwko Chile, które Brazylia wygrała dzięki bramce Evertona Ribeiro. Padło wiele gorzkich słów pod adresem piłkarza Paris Saint-Germain, bo zagrał zdecydowanie poniżej swoich umiejętności. Brazylijczyk miał również odstawać od innych zawodników pod względem fizycznym. Nie trzeba było długo czekać na jego odpowiedź, gdyż ustosunkował się do zarzutów za pośrednictwem Instagrama.

Zespół „Canarinhos” jest niepokonany w eliminacjach do mistrzostw świata. Tym razem Brazylijczycy pokonali na wyjeździe Chile, dzięki czemu zanotowali siódmą wygraną z rzędu w tych rozgrywkach. Tym razem jednak drużyna narodowa nie zachwyciła. Najwięcej krytyki spadło na Neymara, który zaprezentował się w tym meczu przeciętnie. Według kibiców wyglądał, jakby miał co najmniej kilka kilogramów za dużo.

„Rozumiem, dlaczego nasz zawodnik tak prezentuje się dzisiaj. Z takim brzuchem naprawdę ciężko jest biegać” – skomentował jeden z kibiców. „Neymar wypił dwie cole, 5 litrów Brahmy, wypalił dwa cygara i zjadł porcję chipsów ziemniaczanych z serem i boczkiem” – dodał kolejny.

Nie tylko kibice skrytykowali Neymara, ale także brazylijscy dziennikarze. Sporo grono uważało, że piłkarz PSG powinien zostać zdjęty z boiska w trakcie meczu. Ten jednak pozostał na nim do ostatniego gwizdka arbitra. W związku z tym gromy posypały się również na głowę selekcjonera drużyny narodowej.

„Tite jest zakładnikiem Neymara i nigdy go nie zdejmuje. Zrobi to tylko wtedy, gdy Neymar będzie musiał opuścić boisko na noszach. Jest traktowany na trochę innych zasadach niż wszyscy pozostali, ponieważ to jedyna supergwiazda, ale nie powinno tak być. To jest śmieszne. Po co trzymać go na murawie przez 90 minut? Myślę, że to był najgorszy mecz Neymara w koszulce reprezentacji. Wyraźnie jest bez formy. Ma nadwagę, jest niezdolny do gry. Wygląda na to, że przyjechał prosto z wakacji” – skomentował Renato Mauricio Prado, dziennikarz „UOL Esporte”.

„W następnym meczu poproszę o rozmiar M”

Neymar nie przejął się jednak niepochlebnymi komentarzami. Odniósł się do krytyki za pośrednictwem Instagrama, gdzie opublikował zdjęcie opatrzone kilkoma zdaniami wyjaśnienia. „Czy graliśmy dobrze? Nie. Czy wygraliśmy? Tak. Więc pie***yć to. Koszulka była o rozmiar za duża – L. Mam już normalną wagę. W następnym meczu poproszę o rozmiar M. Kontynuujemy tworzenie historii” – odpowiedział 111-krotny reprezentant Brazylii.

Źródło: Sport.pl

Sebastian Gotowicz

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

Recent Posts

Legia Warszawa poszukuje trenera. Rozważa sensacyjny powrót

Legia Warszawa znów może sięgnąć po dobrze znane nazwisko. Jak poinformował „Przegląd Sportowy”, stołeczny klub…

32 minuty ago

Pracował w Brighton i Celcie Vigo. Teraz chce poprowadzić Legię. „To największy klub w Polsce”

Legia Warszawa wciąż pozostaje bez trenera po odejściu Edwarda Iordănescu. Klub z Łazienkowskiej nie był…

14 godzin ago

Trener Lecha znalazł powód słabszej formy. Wskazał jedną konkretną rzecz

Lech Poznań znów zawodzi w Ekstraklasie. Tym razem tylko zremisował z Motorem Lublin, co jeszcze…

19 godzin ago

Pogoń zmieniła plany wobec Benjamina Mendy’ego! Decyzja trenera

Benjamin Mendy miał rozegrać swój pierwszy mecz w sezonie w trzecioligowych rezerwach Pogoni Szczecin przeciwko…

19 godzin ago

Sędzia wyjaśnił, dlaczego przerwał mecz Jagielloni z Rakowem i zagroził jego zakończeniem

Sędzia Paweł Raczkowski nie pojawił się przed kamerami Canal+ po zakończonym spotkaniu Jagiellonii Białystok z…

23 godziny ago

Chelsea chce Svena Botmana. Gwiazda Newcastle na celowniku londyńskiego klubu

Chelsea znów szykuje się do działania na rynku transferowym i tym razem może mocno namieszać…

24 godziny ago