Bukmacherka

TOTALny strzał dnia: Legia vs Slavia | Analiza, typy, kursy

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

O niektórych meczach mówi się, że są to spotkania z gatunku tych o sześć punktów. Mimo, że to jeszcze faza play-off to można powiedzieć, że potyczka Legii ze Slavią Praga będzie z gatunku tych o 6 punktów, a także o kilka milionów euro.

W pierwszym meczu Legioniści dosyć dobrze zaprezentowali się w Pradze. Co prawda Slavia sprawiała wrażenie zespołu lepszego, jednak zawodnicy Czesława Michniewicza potrafili skutecznie się odgryźć i odpowiedzieć na ataki rywali, przez co mistrzowie Polski ugrali cenny remis. Dzięki temu sprawa awansu do fazy grupowej Ligi Europy cały czas jest jeszcze otwarta. Klasę polskiego zespołu docenił Jan Boril, czyli obrońca Slavii, który na konferencji przed rewanżem mówił tak:

Nie wiem, czy jesteśmy faworytami, w pierwszym meczu padł remis. Bardzo zależy nam na awansie. Legia to niebezpieczna drużyna, która walczy do końca. W pierwszym meczu pokazali charakter. Oglądaliśmy materiały ze spotkania sprzed tygodnia. Wiemy, nad czym musieliśmy pracować i wierzymy, że wyciągniemy wnioski i awansujemy dalej

Jan Boril na konferencji prasowej przed meczem z Legią

W weekend Legioniści odpoczywali. To decyzja Ekstraklasy, która (tak jak w przypadku Rakowa) pozwoliła przełożyć mecz, który miał się odbyć w miniony weekend, aby zespół mógł się lepiej przygotować do czwartkowej rywalizacji. W międzyczasie Slavia rozegrała mecz z Banikiem Ostrava i trzeba przyznać, że był to pokaz sił przed rewanżem w Warszawie, ponieważ zawodnicy Trpišovskiego pewnie rozbili rywali u siebie aż 4:0.

Kibice z Warszawy z pewnością mają wiele powodów do niepokoju. W weekend oficjalnie z klubem pożegnał się Josip Juranovic, który został piłkarzem Celticu. Do tego jeszcze kontuzje, wcześniej poważnego urazu nabawił się Bartosz Kapustka, a w pierwszym meczu nie zagrał Bartosz Slisz. W tym drugim wypadku jest szansa, że były zawodnik Zagłębia Lubin pojawi się na boisku. Najwięcej snu z powiek spędza właśnie prawe wahadło, ponieważ po sprzedaży reprezentanta Chorwacji w Legii nie został nikt, kto nominalnie pasuje na tę pozycję. Wcześniej próbowany był Kacper Skibicki, jednak widać było, że jest to zawodnik o inklinacjach bardziej ofensywnych. W klubie co prawda jest jeszcze Matthias Johansson, jednak reprezentant Szwecji niedawno powrócił do treningu po chorobie i jest mało prawdopodobne, że pojawi się w kadrze na czwartkowe spotkanie. Najprawdopodobniej na tej pozycji zobaczymy Artura Jędrzejczyka, który w przeszłości grał jako prawy obrońca.

W ofensywie można liczyć na kolejny udany Mahira Emreliego, który wpisał się na listę strzelców po fantastycznym podaniu Maika Nawrockiego. Azer jest jak na razie najskuteczniejszym zawodnikiem Legii w tym sezonie, więc będzie okazja do udowodnienia, że ta statystyka, to nie przypadek. Pozytywnym zaskoczeniem, jeżeli chodzi o skuteczność, jest forma Rafy Lopesa oraz Ernesta Muciego. Ten pierwszy zdobył trzy bramki i to jak ważne bramki z Florą Tallin, które zapewniły Legii awans do 3. rundy el. do LM. A drugi powoli odzyskuje formę, a zaufanie, jakim obdarza go Czesław Michniewicz, odwdzięcza się bramkami, które zdobył z Wisłą Płock oraz z Dinamem. Co warte podkreślenia obydwie bardzo pięknie. Luquinhas również będzie próbował czarować piłkarzy Slavii, aby uszczknąć trochę miejsca na boisku i podprowadzić akcję bliżej pola karnego rywala.

JAK ODEBRAĆ FREEBET?

  1. Jeżeli jesteś nowym klientem TOTALbet, możesz zarejestrować się używając TEGO linku
  2. Podczas rejestracji wpisz kod: KROTKAPILKA
  3. Po dokonaniu pierwszej wpłaty możesz otrzymać bonus 100% do 5000 zł.

Kursy zawarte w tekście pochodzą z bukmachera TOTALbet. Bukmacher ten posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów RP. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest zabroniony. Hazard związany jest z ryzykiem. Gra w zakładach bukmacherskich jest dozwolona od 18. roku życia. Wszelkie reklamy gier hazardowych, a także informacje o kursach, są skierowane do osób pełnoletnich i mają charakter informacyjny. Nie mają one na celu nakłaniania do gry.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.