Włochy

Inter wycenił Romelu Lukaku. Wiadomo, ile trzeba zapłacić za Belga

grafika: własna/Krótka Piłka

Inter Mediolan zmaga się z problemami finansowymi. Mistrzowie Włoch byli zmuszeni sprzedać Achrafa Hakimiego do Paris Saint-Germain, aby załatać dziurę w klubowym budżecie. Przedtem zarówno włoskie, jak i brytyjskie media spekulowały, że szeregi „Nerazzurrich” może opuścić Romelu Lukaku. Oddanie Marokańczyka zmniejszyło prawdopodobieństwo transferu napastnika, lecz go nie wykluczyło. Według dziennikarzy dziennika „Tuttosport” mistrzowie Italii wycenili reprezentanta Belgii na 120 mln euro.

Romelu Lukaku znacząco przyczynił się do zdobycia przez zespół dowodzony przez Antonio Conte tytułu mistrzowskiego na Półwyspie Apenińskim. We wszystkich rozgrywkach klubowych były piłkarz między innymi Chelsea czy Manchesteru United wystąpił łącznie w 44 spotkaniach. Zdobył w nich 30 bramek oraz zanotował 10 asyst.

Lukaku świetnie współpracował z Lautaro Martinezem, który się rozwinął dzięki grze u boku bardziej doświadczonego napastnika. Wyśmienita forma snajperów sprawiła, że trafili na listy życzeń wielu europejskich gigantów. Co więcej, trudna sytuacja finansowa Interu spowodowała, że przyszłość klubowa tych piłkarzy stanęła pod znakiem zapytania.

Jak przekazał „Tuttosport”, mistrzowie Włoch wycenili Lukaku na 120 mln euro. Wartość Belga według portalu „Transfermarkt” wynosi aktualnie 100 mln euro. 28-latek jest najwyżej wycenianym zawodnikiem w Serie A. Otrzymanie 60 mln euro od PSG za Hakimiego sprawiło, że Inter nie zamierza rozpatrywać ofert za Lukaku, które nie spełniają oczekiwań klubu.

W związku z tym postawiono zaporową kwotę, ponieważ „Nerazzurri” nie chcą, aby drużynę opuścił kolejny kluczowy zawodnik. Media na Półwyspie Apenińskim nie wykluczają również scenariusza, według którego jest to dopiero wstępna wycena mistrzów Włoch, którzy mogą podbić cenę, jeśli po Lukaku zgłosi się zagraniczny klub.

Sebastian Gotowicz

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

Recent Posts

Poznaliśmy priorytetowy cel transferowy Jagiellonii. Wszystko uzależnione od możliwego odejścia Pululu

Jagiellonia Białystok przygotowuje się na możliwe odejście Afimico Pululu, który wzbudza zainteresowanie zagranicznych klubów po…

2 dni ago

Gwiazda Lecha Poznań ma opuścić klub po zakończeniu sezonu! Klub jest zdecydowany na transfer

Lech Poznań planuje sprzedaż Afonso Sousy po zakończeniu bieżącego sezonu. Jak informuje Piotr Wołosik z…

2 dni ago

Cała Anglia pisze o Kiwiorze. Są nim zachwyceni. „Najlepszy występ”

Fot. Paweł Jerzmanowski Jakub Kiwior rozegrał znakomite spotkanie w barwach Arsenalu, przyczyniając się do zwycięstwa…

2 dni ago

Fatalny wieczór Neymara. Aż zalał się łzami. Trener Santosu: „Musimy się modlić”

Neymar ponownie doznał kontuzji, opuszczając boisko ze łzami w oczach podczas meczu z Atlético Mineiro.…

2 dni ago

Skandaliczne słowa Kamila Kosowskiego po minucie ciszy dla Leo Beenhakkera. Internauci bezlitośni

Screenshot Przed meczem Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Arsenalem doszło do kontrowersyjnej sytuacji związanej…

2 dni ago

Niespotykanie niskie kwoty za gwiazdy Śląska Wrocław. Ujawniono specjalne klauzule

Śląsk Wrocław może stanąć przed poważnym wyzwaniem kadrowym, jeśli nie zdoła utrzymać się w PKO…

2 dni ago