Transfery

Kolejny chętny na pozyskanie Kozłowskiego. Polak trafiłby do kuźni talentów

Fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Kacper Kozłowski jest jednym z najbardziej utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia w Polsce. Gracz Pogoni Szczecin w niedawno zakończonej kampanii zdołał przekonać do swoich umiejętności selekcjonera reprezentacji Polski. Paulo Sousa postanowił powołać 17-latka na tegoroczne mistrzostwa Europy. Zarówno polskie, jak i zagraniczne media spekulują o przyszłości utalentowanego pomocnika. Według najnowszych doniesień holenderskiej prasy, Polak znalazł się na celowniku Feyenoordu Rotterdam.

Kozłowski ma za sobą udany sezon, w którym wystąpił 25 razy w barwach „Portowców”. Zdołał 3 razy wpisać się na listę strzelców oraz zanotował 4 asysty. Talent piłkarza dostrzegli nie tylko kibice, ale również zagraniczni dziennikarze z różnych części świata. Polak został porównany przez „Goal.com” do Paula Pogby. Co więcej, 3-krotny reprezentant Polski jest jednym z najwyżej wycenianych piłkarzy w swojej kategorii wiekowej. Wartość Kozłowskiego według portalu „Transfermarkt” wynosi 5 mln euro.

Włoskie media poinformowały niedawno, że gracza Pogoni obserwują kluby takie jak Juventus, Barcelona, Borussia Dortmund czy Bologna. Teraz do tego grona miał dołączyć klub znany ze stawiania na utalentowanych piłkarzy. Arno Vermeulen, holenderski dziennikarz, na antenie stacji „NOS” wyjawił, że Kozłowski znalazł się na celowniku Feyenoordu. W niedawno zakończonej kampanii drużyna z Rotterdamu uplasowała się na 5. miejscu w tabeli Eredivisie.

Feyenoord 15 razy sięgnął po mistrzostwo kraju. Po raz ostatni zespołowi z De Kuip udało się wygrać rozgrywki ligowe w sezonie 2016/17. Transfer Kozłowskiego do Holandii mógłby się okazać dobrym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę, że to miejsce, w którym trenerzy nie boją się stawiać na młodych piłkarzy. Z całą pewnością Polak miałby w zespole z Rotterdamu większe szanse na regularną grę niż w zespołach, o których doniosła włoska prasa. Nie jest jednak wykluczone, że pomocnik zostanie na kolejny sezon w Pogoni, która będzie chciała ponownie zająć miejsce w czołówce tabeli Ekstraklasy oraz pokazać się z dobrej strony w europejskich pucharach.

Sebastian Gotowicz

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

Recent Posts

Co z rekordem transferowym Legii? Rajović nie kosztował 3 mln? „To jest ściema”

Transfer Milety Rajovicia do Legii Warszawa odbił się szerokim echem w polskich mediach. Napastnik sprowadzony…

18 godzin ago

Raków walczy o pomocnika wycenianego na 700 tys. euro. „Medaliki” złożyły już trzy oferty

Raków Częstochowa wciąż nie rezygnuje z walki o Petera Barátha. 23-letni pomocnik wrócił latem do…

18 godzin ago

Piast Gliwice zbroi się na nowy sezon. Nowy napastnik w zespole Maxa Moldera

Tuż przed startem nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy Piast Gliwice wzmocnił formację ofensywną. Do drużyny…

18 godzin ago

Duży transfer Lechii Gdańsk. Pół miliona euro za nowego napastnika

Lechia Gdańsk, mimo pięciu ujemnych punktów na starcie sezonu 2025/26, nie zamierza składać broni. Klub…

18 godzin ago

Zaskakujący transfer na zapleczu Ekstraklasy. Były bramkarz FC Porto zagra w Betclic 1. lidze

Choć wielu piłkarzy w jego wieku od dawna ogląda futbol co najwyżej z trybun lub…

19 godzin ago

Prezes Jagiellonii potwierdził otrzymanie oferty za Pululu. „Przecierałem oczy ze zdumienia”

Fot. Paweł Jerzmanowski Afimico Pululu wciąż jest zawodnikiem Jagiellonii Białystok, choć jego udane występy w…

19 godzin ago