Ekstraklasa

Angielskie media wychwalają Kacpra Kozłowskiego. Polak znalazł się po lupą giganta

Fot. Własne // Paweł Jerzmanowski

Kacper Kozłowski jest jednym z najlepiej zapowiadających się piłkarzy młodego pokolenia w Ekstraklasie. Jego talent docenili dziennikarze portalu goal.com. Polak został porównany do gwiazdy Manchesteru United.

Nowe rozdanie

Pomimo zaledwie 17 lat na karku, Kacper Kozłowski zadebiutował już w reprezentacji Polski. Pomocnik Pogoni Szczecin dostał szansę podczas marcowego zgrupowania kadry, kiedy to Paulo Sousa wystawił go na boisko w meczu z Andorą. Wychowanek Bałtyku Koszalin zaliczył już także pierwsze skalpy w Ekstraklasie, bowiem w tym sezonie zagrał już w 19 meczach, strzelając jedną bramkę i zaliczając trzy asysty.

Talent Kozłowskiego doceniają eksperci nie tylko w naszym kraju. Portal goal.com przygotował obszerny artykuł na temat 17-latka, w którym padło wiele miłych słów. Już sam tytuł sugeruje wielki potencjał piłkarza „Portowców”, ponieważ jest on w nim określony jako „Polski Pogba”.

Pojawienie się Kacpra Kozłowskiego w ciągu ostatnich kilku sezonów dało polskim fanom piłki nożnej nadzieję, że wkrótce będą mieli kolejną światową supergwiazdę. Polski futbol poszukuje nowego lidera.

Można przeczytać na łamach goal.com

Kozłowski już w 2019 roku znalazł się pod lupą skautów wielu europejskich gigantów, w tym Manchesteru United. Kilka miesięcy później 17-latek uległ wypadkowi samochodowemu i musiał pauzować przez prawie pół roku.

To był trudny okres w moim życiu, ale skupiam się na tu i teraz, a nie na przeszłości. Faktem jest, że opuściłem kilka meczów, ale szczerze mówiąc, od tamtej pory pracuję jeszcze ciężej.

Wyznał Kozłowski.

Pomocnik Pogoni nie ukrywa, że od zawsze wzorował się na zawodnikach Manchesteru United. Póki co uważa jednak, że na wyjazd z kraju jest zbyt wcześnie.

Kiedy byłem małym chłopcem, moim idolem był Cristiano Ronaldo. Później zacząłem jednak bardziej lubić i oglądać Paula Pogbę. Myślę, że mogę dać drużynie dużo więcej jako ofensywny pomocnik, ale jestem też w stanie zagrać bardziej defensywnie.

Na razie chciałbym oddać coś Pogoni. Potem spróbuję wyjechać do zagranicznego klubu i rozegrać więcej spotkań dla reprezentacji Polski.

Podsumował 17-latek.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.