Włochy

Fabian Ruiz może odejść z Napoli. Hiszpan odrzucił ofertę przedłużenia kontraktu

grafika: własne/Krótka Piłka

Wszystko wskazuje na to, że Napoli będzie miało kolejne problemy kadrowe. Jeden z najważniejszych piłkarzy „Azzurrich”, Fabian Ruiz, odrzucił ofertę przedłużenia kontraktu z klubem i latem chce wysłuchać ofert od większych zespołów.

Fabian Ruiz gra w Napoli od 2018 roku. Hiszpan przeniósł się do ekipy ze stolicy regionu Kampania z Realu Betis. Włosi zapłacili wówczas za pomocnika bagatela 30 milionów euro. Od tamtej pory 25-latek stał się filarem składu i z sezonu na sezon prezentuje się coraz lepiej. W związku z tym włodarze drużyny ze Stadio Diego Armando Maradona chcieli przedłużyć umowę swojej gwiazdy.

Według informacji „La Gazzetta dello Sport”, Ruiz ma nieco inne plany. 11-krotny reprezentant Hiszpanii miał odrzucić propozycję rozszerzenia umowy z aktualnym pracodawcą, ponieważ czeka na letnie okienko transferowe. Portal podaje, że kupieniem 25-letniego pomocnika są zainteresowane takie potęgi jak Real Madryt, FC Barcelona, Atletico Madryt oraz PSG.

Pomimo faktu, iż kontrakt Fabiana Ruiza z Napoli wygasa dopiero w czerwcu 2023 roku, to włoski klub już teraz chce zabezpieczyć swoją przyszłość. Włodarze „Azzurrich” mają z tyłu głowy sytuację z Arkadiuszem Milikiem i starają się nie dopuścić do ponowienia tej nieprzyjemnej sytuacji. Polak odszedł z zespołu za grosze, a pod koniec swojej przygody z drużyną został odsunięty od składu.

Aurelio De Laurentiis boi się także o sumę pieniędzy, jaką może otrzymać za Ruiza. Media alarmują, że już teraz są nikłe szanse, by któryś z zainteresowanych klubów wyłożył więcej niż 50 milionów euro. Według „Corriere dello Sport” PSG obrało już nawet taktykę, by pozyskać Hiszpana i jeżeli Napoli nie uda się zakwalifikować do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, to Francuzi ruszą do agresywnego natarcia.

Fabian Ruiz zagrał w 38 meczach we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie. W tym czasie udało mu się strzelić 3 bramki i zanotować 1 asystę. Portal Transfermarkt wycenia go na 44 miliony euro.

Filip Domański

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.

Recent Posts

Górnik Zabrze ma problemy finansowe. Klub może być zmuszony do sprzedaży kluczowych zawodników

Choć Górnik Zabrze w tym sezonie daje kibicom sporo powodów do radości, to poza boiskiem…

6 godzin ago

Robert Lewandowski wraca do gry. Hansi Flick potwierdził jego gotowość na mecz z Elche

Screen: YouTube/CANALPLUSSPORT Robert Lewandowski znów gotowy do gry – takie wieści przekazał sam Hansi Flick…

6 godzin ago

Edward Iordanescu szybko może wrócić na ławkę. Klub z topowej ligi chce Rumuna!

Fot. Paweł Jerzmanowski Edward Iordanescu nie próżnuje. Choć jeszcze w piątek Legia Warszawa poinformowała o…

6 godzin ago

Yaw Yeboah może wrócić do Wisły Kraków. Zawodnik zawieszony przez MLS

Yaw Yeboah, niegdyś ulubieniec kibiców Wisły Kraków, znów może trafić na Reymonta. Jak poinformował Piotr…

1 dzień ago

Kibice Interu tęsknią za Zalewskim. „Ogromny downgrade po jego odejściu”

Screen: YouTube/Inter Nicola Zalewski jeszcze kilka miesięcy temu mógł czuć się jednym z wygranych rynku…

1 dzień ago

Maciej Skorża zmęczony Azją. Borek: „Myśli o powrocie do Polski”

Fot. Screen/YouTube/ Lech Poznań Maciej Skorża przeżywa w Japonii piękny, ale i wyczerpujący rozdział swojej…

1 dzień ago