Niemcy

Bayern zaczął kadrowe czystki. Pomocnik odchodzi po 9 latach

grafika: własna/Krótka Piłka

Bayern Monachium rozpoczął planowanie kadry na kolejny sezon, w którym Hansiego Flicka na stanowisku trenera zastąpi Julian Nagelsmann. Bawarczycy zapewnili sobie już dwa transfery do klubu. Teraz w oficjalnym komunikacie poinformowali też o pierwszym odejściu z zespołu.

Dayot Upamecano i Omar Richards to zawodnicy, którzy latem dołączą do Bayernu Monachium. Transfer pierwszego ze wspomnianych obrońców jest już oficjalnie potwierdzony. Drugi potwierdzony jeszcze co prawda nie został, ale niemieckie media nie mają wątpliwości, że niebawem Bawarczycy ogłoszą podpisanie kontraktu z zawodnikiem angielskiego Reading. Poza graczami, którzy monachijski zespół wzmocnią, będą też tacy, którzy z niego odejdą.

Bayern zaczął kadrowe czystki. Pomocnik odchodzi po 9 latach

W oficjalnym komunikacie wydanym za pośrednictwem strony internetowej Bayern poinformował, że z drużyną po zakończeniu obecnego sezonu pożegna się Javi Martinez. O możliwym odejściu hiszpańskiego pomocnika mówiło się już rok temu, ale wówczas pozostał on w drużynie. „Żegnamy Javiego Martineza. Z głębi serca dziękujemy za dziewięć wspólnych, bardzo udanych lat. Gracias Javi” – napisano.

Martinez był piłkarzem Bayernu od sierpnia 2012 roku. Łącznie w jego barwach rozegrał 266 spotkań, w których strzelił 14 goli i zaliczył 11 asyst. Wcześniej był graczem Athletic Bilbao. Jestem bardzo dumny z tego, że byłem częścią rodziny Bayernu. Chciałbym podziękować temu wspaniałemu klubowi, a zwłaszcza kibicom – przyznał 32-latek.

Bartosz Rzemiński

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.

Recent Posts

Widzew znowu zaskakuje. Piłkarz słynnego klubu na testach w łódzkim klubie

Widzew Łódź nie zwalnia tempa. Klub z al. Piłsudskiego, który już tego lata dokonał kilku…

5 dni ago

Dawidowicz zjawił się w Warszawie. Media huczą od plotek związanych z Legią. Ujawniono plany reprezentanta Polski

Fot. Screen/ YouTube/ Hellas Verona Channel Paweł Dawidowicz wciąż pozostaje bez klubu po wygaśnięciu kontraktu…

5 dni ago

Legia chce kolejnego reprezentanta Polski! Ujawniono nazwisko potencjalnego wzmocnienia

Kibice Legii Warszawa wciąż czekają na kolejne letnie wzmocnienia. Jak informuje Paweł Gołaszewski z Meczyki.pl,…

5 dni ago

Brighton płacił za niego 22,5 mln euro. Teraz ma trafić do Ekstraklasy

fot. Paweł Jerzmanowski To może być jeden z najbardziej zaskakujących transferów tego okna. Alireza Jahanbakhsh…

5 dni ago

Co z rekordem transferowym Legii? Rajović nie kosztował 3 mln? „To jest ściema”

Transfer Milety Rajovicia do Legii Warszawa odbił się szerokim echem w polskich mediach. Napastnik sprowadzony…

1 tydzień ago

Raków walczy o pomocnika wycenianego na 700 tys. euro. „Medaliki” złożyły już trzy oferty

Raków Częstochowa wciąż nie rezygnuje z walki o Petera Barátha. 23-letni pomocnik wrócił latem do…

1 tydzień ago