Hiszpania

Jose Rojo Martin poprowadzi Hueskę. W przeszłości był trenerem Korony Kielce

Dawny szkoleniowiec Korony Kielce (2013-14) objął Hueskę. Nowa drużyna Jose Rojo Martin, znanego również jako „Pacheta”, zajmuje ostatnie miejsce w tabeli La Ligi.

Rzadko spotykamy się ze zjawiskiem, że były szkoleniowiec Ekstraklasy prowadzi jakąś drużynę, która występuje w topowej piątce lig (Premier League, Serie A, La Liga, Bundesliga, Ligue1).

Zdarzają się jednak i takie rzeczy. Piłka nożna już nieraz pokazała, że niemożliwe nie istnieje. Swoją szansę w hiszpańskiej ekstraklasie zyskał Jose Rojo Martin. 54-latek objął ostatnią w tabeli SD Hueskę. Kontrakt Hiszpana obowiązywać ma do końca sezonu.

Pacheta dobrze zaprezentował się prowadząc Elche. W ubiegłym sezonie udało mu się awansować wraz z drużyną do Primera Division. Po tym fakcie został jednak niespodziewanie zwolniony. Jego miejsce objął Jorge Almirona.

W Huesce Pacheta będzie następcą Michela, który prowadził zespół od od 1 lipca 2019 roku. Michelowi również udało się w zeszłym sezonie wywalczyć awans. Teraz jednak drużyna zawodzi. Po 18 meczach, ma na koncie jedynie 12 punktów i grzęźnie na dnie La Ligi.

Pacheta w Polsce kojarzony jest z Koroną Kielce, którą trenował w 2013-14 roku. Jego wyniki były jednak mizerne. Łącznie poprowadził klub w 34 meczach i notował zaledwie 1,26 pkt na mecz.