Sport 247

Frank Kessie nowym wykonawcą rzutów karnych w Milanie! “Strzelę ponownie”

grafika: własne/Krótka Piłka

Franck Kessie od niedawna jest nowym wykonawcą rzutów karnych w AC Milan. Zlatan Ibrahimović oddał mu prawo wykonywania “jedenastek” po coraz częstszych pudłach ze swojej strony.

Kessie miał dwukrotnie okazję, by wykorzystać rzut karny w meczu z Fiorentiną. Jednak Bartłomiej Drągowski stanął mu na drodze do zdobycia dwóch goli.

W siedemnastej minucie Romagnoli otworzył wynik spotkania, a dziesięć minut później arbiter podyktował rzut karny. Tutaj Franck Kessie zachował zimną krew i podwyższył rezultat meczu. Przy drugiej próbie “jedenastki” nie było tyle szczęścia. Bartłomiej Drągowski wyczuł 23-latka i obronił jego strzał.

Ostatecznie Milan wygrał 2:0 i jest na szczycie Serie A. Po dziewięciu kolejkach Rossoneri mają na koncie siedem zwycięstw i dwa remisy. Po powrocie Zlatana Ibrahimovicia do klubu, wróciły też nadzieje na Scudetto. Szwed ma jednak jedną wadę – ma problem z wykorzystywaniem rzutów karnych. Oddał to prawo Franckowi Kessie, który po meczu skomentował swoje “jedenastki”.