Bundesliga

Niemcy i Włosi znaleźli największe PROBLEMY Piątka. To przez nie zatracił skuteczność

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Krzysztof Piątek w ostatnich miesiącach nie jest tym samym Krzysztofem Piątkiem, który seryjnie strzelał gola za golem w barwach Genoi i Milanu. Reprezentantowi Polski przyjrzały się niemieckie i włoskie media i wyróżnili czynniki, przez które Polak nie jest tak skuteczny jak wcześniej.

Wszyscy dobrze pamiętamy, jak dosłownie każdy kibic piłkarski w naszym kraju fascynował się występami Polaka. Powiadomienia i newsy o kolejnych golach Polaka po transferze do Genoi stała się chlebem powszednim w każdy weekend. Polak strzelał gola za golem i kwestią czasu był transfer do lepszego klubu.

Tym klubem był AC Milan. Cała otoczka klubu, fanatyczni kibice, piękne miasto, bogata historia – to tylko kilka czynników, które skusiły polskiego napastnika do transferu do “Rossonerri”. Na dodatek “El Pistolero” pobił rekord transferowy, stając się najdroższym Polakiem w historii. Nieznacznie zdetronizował Arkadiusza Milika, który w 2016 roku trafił do Napoli za 35 mln euro. Piątek kosztował niecałe 40 mln euro.

W Milanie Polak stał się kluczową postacią. Każdy fascynował się występami “Pio”. Piątek cały czas udowadniał, że jest wart swojej ceny. “Wszyscy siadaliśmy jak do telenoweli”, kiedy tylko swój mecz grał AC Milan.

Następny sezon był jednak zdecydowanie gorszy. Polak grał mizernie, a Milan w styczniu sprowadził żywą legendę futbolu i poniekąd ligi włoskiej – Zlatana Ibrahimovicia. Polak został sprzedany do Herthy, gdzie miał być centralną postacią. Tam jednak też nie było kolorowo.

Niemiecki dziennik “Bild” wraz z jednym z dziennikarzy “La Gazzetta dello Sport” przeanalizowali grę Piątka, i wysnuli kilka wniosków, które według dziennikarzy sprawiło, że Polak gra tak przeciętnie.

Reporterzy wymienili następujące czynniki: kiepska praca dla zespołu (tutaj zdecydowane odniesienie do Ibry), brak dojrzałości, wybujałe ego oraz obrażanie się gdy mu coś nie wychodzi.

Brak opisu.
Redaktor w Krótkiej Piłce i Sport247. Sympatyk Premier League i Primeira Ligi, NHL, i skoków narciarskich.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *