Transfery

Manchester City ma nowy plan. Leo Messi dostanie 10-letni kontrakt

Manchester City usilnie próbuje zakontraktować Leo Messiego. Teraz szanse na transfer się zwiększyły, ponieważ Argentyńczyk myśli o zmianie klubu. Nowa oferta ma obowiązywać aż dziesięć lat.

Ofertę dla Messiego przyszykowała City Football Group, która jest właścicielem Manchesteru City. Firma chce dać sześciokrotnemu zdobywcy Złotej Piłki dziesięcioletni kontrakt. Pozwoliłby on mu na późniejszą grę w ośmiu innych klubach, które należą do CFG, takich jak np.: New York City FC, Melbourne City czy Yokohama Marinos. Umowa zapewniałaby mu również zostanie globalnym ambasadorem firmy.

Kontrakt Atomowej Pchły wygasa z końcem sezonu. Oznacza to, że będzie on mógł bez przeszkód negocjować z innym klubem już od stycznia. Jednak media podają sprzeczne wiadomości co do osoby kapitana FC Barcelony. Sky Sports powiadomiło w poniedziałek, że Obywatele wahają się, czy zatrudnić skrzydłowego, ze względu na jego wiek i wymagania finansowe.

Ostatnio Pep Guardiola przedłużył kontrakt z wicemistrzami Anglii, co tylko podsyciło plotki o przenosinach Messiego. Jednak jeden z głównych kandydatów do objęcia stanowiska prezydenta klubu – Victor Font – nie chce absolutnie słyszeć o odejściu kapitana Dumy Katalonii.

Jestem bardzo przekonany, że Messi ma przyszłość w klubie – mówi Font.

Dodatkowym czynnikiem, który miałby skłonić 33-latka do odejścia są słabe wyniki Barcelony. Drużyna znajduje się na zaledwie 13. miejscu w tabeli La Ligi, co raczej nie jest powodem do dumy. Martwić mogą również słabe wyniki w Lidze Mistrzów. Choć Barca zaczyna dobrze, bo z grupy zazwyczaj wychodzi z pierwszego miejsca, to w dalszej drodze odpada praktycznie już na początku fazy pucharowej.

Leo jest zwycięzcą i, podobnie jak wszyscy kibice Barcelony, jesteśmy rozczarowani, gdy nie ma wyników. To nie ma nic wspólnego z tym, co może się wydarzyć w perspektywie średnio- i długoterminowej. Musimy mu przedstawić solidny projekt z gwarancjami na przyszłość – zapewnia kandydat.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *