Polacy za granicą Premier League

Znamy przyszłość Karbownika! Brighton ma konkretny plan na Polaka

fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Michał Karbownik to jeden z największych talentów polskiej piłki ostatnich lat. Reprezentant Polski był rozchwytywany przez kluby ze wszystkich topowych lig, począwszy od Włoch, kończąc na Anglii, gdzie właśnie tam trafi Polak. Zdaniem Tomasza Włodarczyka Karbownik będzie tam pełnić rolę prawego wahadłowego.

19-latek to jedno z objawień naszej ligi. Zawodnik jest bardzo wszechstronny. Może grać zarówno na prawej, jak i lewej obronie, oraz na skrzydłach. Do tego kilkukrotnie grał w środku pola, gdzie radził sobie niewiele gorzej niż na bokach.

Talent Polaka został potwierdzony nominacją do nagrody Golden Boy, przyznawanej najlepszym młodym zawodnikom w światowej piłce. Chociaż polski zawodnik nie miał dużych szans na zwycięstwo, to i tak znalezienie się wśród takich piłkarzy jak Ansu Fati, Davies czy Haaland jest dużym wyróżnieniem. Cały plebiscyt wygrał Erling Haaland.

Pomysł na reprezentanta “Biało – Czerwonych” ma już jego nowy klub, Brighton. Zdaniem Tomasza Włodarczyka z portalu “Meczyki.pl”, Polak ma zastąpić na prawym wahadle Tariqa Lampteya, utalentowanego 20-latka, który najprawdopodobniej odejdzie z drużyny “Mew”. Karbownik miałby zastąpić lukę po utalentowanym zawodniku.

Na dodatek dowiedzieliśmy się, że wypożyczenie Michała Karbownika nie zostanie skrócona zimą. Przypomnijmy, że zawodnik został wykupiony i od razu wypożyczony z powrotem do drużyny Legii Warszawa. Klub z Amex Stadium nie zamierza jednak skracać wypożyczenia zimą.

Brak opisu.
Redaktor w Krótkiej Piłce i Sport247. Sympatyk Premier League i Primeira Ligi, NHL, i skoków narciarskich.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *