Premier League

Mistrzowska riposta Mourinho. Dziennikarz został zaorany

fot. Metro

Tottenham pokonał Manchester City 2:0, a po meczu trenerzy odpowiadali na pytania dziennikarzy. Na jedno z nich Jose Mourinho odpowiedział w mistrzowskim stylu.

Style gry obu zespołów znacząco się różnią. Zespoły prowadzone przez Pepa Guardiolę od lat charakteryzują się długim utrzymywaniem się przy piłce i setkami podań. Jose Mourinho natomiast bardziej ceni sobie grę z kontrataków po przechwytach piłki na własnej połowie. Sobotnie spotkanie było wyraźnym przykładem różnicy w filozofii piłkarskiej obu panów.

Ostatecznie to “Koguty” zgarnęły w tym spotkaniu 3 punkty, pomimo ogromnej przewagi gości w posiadaniu piłki. Po spotkaniu dziennikarze zapytali Jose Mourinho właśnie o tą dużą dysproporcję w tej statystyce.

Portugalski szkoleniowiec na zarzuty dotyczące mniejszego posiadania piłki przez jego drużynę odpowiedział:

“Mogą zabrać piłkę nawet do domu, ja biorę trzy punkty.”

odpowiedział Jose Mourinho

Takie słowa nie są wielkim zaskoczeniem, bowiem obecny trener Tottenhamu słynie z ciętego języka. Nie można się jednak nie zgodzić ze słowami byłego trenera m.in. Realu Madryt. W futbolu chodzi przede wszystkim o zwycięstwo, a sobotnie spotkanie na Tottenham Hospur Stadium jest na to najlepszym przykładem.

Redaktor portalu "Krótka Piłka". Wierny obserwator La Liga i Premier League oraz kibic polskich zespołów w europejskich pucharach.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *