Kadra

Zbigniew Boniek stanowczo o zwolnieniu Brzęczka. “Byłby jedynym zwycięzcą”

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Zbigniew Boniek w rozmowie z portalem “Interia” stwierdził, że nawet nie rozważał zwolnienia Jerzego Brzęczka. Prezes PZPN stoi murem za obecnym szkoleniowcem reprezentacji Polski.

Ostatnie słabe mecze kadry sprawiły, że ponownie nasiliły się głosy domagające się zwolnienia Jerzego Brzęczka. Zbigniew Boniek zdradził jednak, że nawet nie myślał nad zmianą szkoleniowca.

“Chyba, że trener sam podałby się do dymisji… Ja nawet przez chwilę tego nie zakładałem.”- powiedział Boniek w rozmowie z “Interią”.

Prezes PZPN stwierdził także, że Jerzy Brzęczek wykonał swoje zadanie i byłby jedynym zwycięzcą po decyzji o jego zwolnieniu.

“Gdybym zwolnił Brzęczka, byłby on jedynym zwycięzcą. Bo zostałby skrzywdzony. Miał za zadanie awansować na Euro i utrzymać się w Dywizji A Ligi Narodów. Oba zadania spełnił. A ciekawostką jest, że najbardziej o to jego zwolnienie zabiegają teraz ci, którzy domagali się przedłużenia jego kontraktu, kiedy przesunięto Euro na rok 2021.”- stwierdził Boniek.

Zbigniew Boniek uważa, że zatrudnienie zagranicznego szkoleniowca nie zagwarantuje Polsce sukcesu i może sprawić, że będzie jeszcze bardziej krytykowany.

“Zapłacić miliony euro trenerowi, który nie daje żadnej gwarancji, nie zna piłkarzy i równie dobrze może przegrać pierwszy mecz eliminacji mundialu? Dopiero wtedy zrobiłaby się nagonka na mnie.”- wyznał Boniek.

Najbliższe mecze reprezentacja Polski zagra dopiero w marcu. Polacy rozpoczną wtedy eliminacje do katarskich Mistrzostw Świata.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *