Ekstraklasa

Niezwykłe podejście piłkarza Lecha. Na takie poświęcenie decyduje się mało kto

Fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Alan Czerwiński to jeden z najważniejszych piłkarzy Lecha Poznań w obecnym sezonie. Obrońca od lat inspiruje się Łukaszem Piszczkiem i w niespotykany sposób dba o swoją formę i kondycję.

27-latek trafił do Lecha Poznań z Zagłębia Lubin przed aktualnym sezonem i od razu stał się jednym z najważniejszych ogniw “Kolejorza”. Jego dobra gra sprawiła, że zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski w meczu towarzyskim z Finlandią.

Czerwiński dość późno zadebiutował w Ekstraklasie, bo dopiero po ukończeniu 24.roku życia. Jego droga była jednak zupełnie inna niż większości piłkarzy. Defensor ma niezwykle poważne podejście do futbolu i aby być w dobrej formie zdecydował się na wiele poświęceń.

W czasie Świąt zamiast ubierać choinkę i biegać po sklepach w poszukiwaniu prezentów, potrafi pojechać na indywidualny trening. Na własnym weselu nie napił się ani kropli wódki, bo alkoholu nie tyka. Pieniędzy nie wydaje na drogie ciuchy czy ekskluzywne samochody, a na sprzęt do prywatnej siłowni, którą zbudował w garażu w rodzinnym domu w Bukownie pod Olkuszem. Na własnym podwórku wybudował także 40-metrowy wybieg.

Wzorem do naśladowania jest dla niego Łukasz Piszczek, który dzięki swojej ogromnej pracy wspiął się na futbolowy szczyt. Czerwiński stara się podążać jego drogą, a debiut w reprezentacji Polski i występy w Lidze Europy pokazują, że wykonał ogromny postęp względem ostatnich kilku lat.

Alan Czerwiński zagrał w tym sezonie w 17 spotkaniach w barwach Lecha Poznań, w których zaliczył 2 asysty, w tym jedną w Lidze Europy.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *