Skoki Narciarskie

Michal Dolezal wskazał przyszłą gwiazdę polskich skoków. “Może być zawodnikiem ścisłej czołówki”

Źródło: Instagram/klemens221.5

Trener polskich skoczków narciarskich, Michal Dolezal wskazał zawodnika, który w najbliższej przyszłości może dołączyć do ścisłej czołówki Pucharu Świata. Czech jest pod dużym wrażeniem formy Klemensa Murańki.

Reprezentanci Polski zaprezentowali się z bardzo dobrej strony podczas piątkowych kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego. Kamil Stoch zajął 1.miejsce, Dawid Kubacki i Piotr Żyła uplasowali się w najlepszej 10, a w sumie aż 6 Polaków znalazło się w czołowej 30, co nie zdarzało się ostatnio zbyt często.

Dzięki dobrej dyspozycji Polaków Michal Dolezal miał duży komfort w wyborze czwórki, która wystąpi w sobotnim konkursie drużynowym. Czeski trener zdecydował się na Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego i Klemensa Murańkę.

Dolezal dał szansę Klemensowi Murańce, który ostatni raz wystąpił w “drużynówce” aż 5 lat temu. 26-latek w ostatnich tygodniach prezentuje stabilną i dobrą formę, co sprawiło, że trener naszej kadry upatruje w nim kandydata do dołączenia do ścisłej czołówki Pucharu Świata.

“Klimek zaufał temu, o czym rozmawialiśmy. To wszystko się potem sprawdziło w treningach. On może być zawodnikiem ścisłej światowej czołówki. Uwierzył w to i pracował bardzo dobrze przez całe lato, a przez ostatnie miesiące był blisko najwyższego poziomu. Musieliśmy robić sprawdziany formy wewnątrz grupy, bo brakowało nam zawodów i Klimkowi ta rywalizacja była potrzebna.”- powiedział Dolezal.

“Jego skoki są bardzo stabilne w ostatnim czasie. Wszyscy wiecie, że wygrał ostatni sprawdzian w Zakopanem i teraz w piątek oddał trzy dobre skoki. Miejsce w kwalifikacjach może tego nie pokazuje, ale miał trochę gorsze warunki. Wiecie, jaką różnicę robi wiatr. Było trochę z tyłu na buli, czyli tam, gdzie skoczek mógłby nabrać wysokości. I z takich niskich prędkości trudno jest odlecieć.”- dodał.

Konkurs drużynowy w Wiśle rozpocznie się już w sobotę o godzinie 16.00. Dobry występ w kwalifikacjach sprawił, że Polacy są uznawani za jednych z głównych faworytów do zwycięstwa w zawodach.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *