
Thomas Tuchel wziął udział w konferencji przed sobotnim starciem w Ligue 1. Szkoleniowiec PSG w ostrych słowach skrytykował częstotliwość spotkań, która doskwiera jego podopiecznym.
W środę mistrzowie Francji rozprawili się w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów z tureckim Basaksehirem, wygrywając 2:0. Obie bramki zdobył Moise Kean, który wykorzystał podania Kyliana Mbappe. Niestety w pierwszej połowie kontuzji nabawił się Neymar, który już w 26. minucie opuścił murawę.
Po specjalistycznych badaniach okazało się, że kontuzja Brazylijczyka jest poważna. Według lekarzy może on pauzować nawet miesiąc. Thomas Tuchel w ten sposób skomentował całą sytuację.
“To nie jest dla nas dobra wiadomość. Ma uraz przywodziciela i czeka go przerwa. Niedługo jednak wróci. Czekamy na niego”
Thomas Tuchel na konferencji przed meczem z Nantes
47-letni szkoleniowiec zabrał także głos w sprawie terminarza nadchodzących spotkań swojej drużyny. Niemiec w ostrych skrytykował częstotliwość gier, zwracając na ich zły wpływ na zdrowie piłkarzy.
“Chyba ktoś zamierza zniszczyć tych piłkarzy. Nie dajemy im wystarczającego czasu na odpoczynek. Grają co trzy dni i to zdecydowanie za dużo. Mają przez to zbyt mało czasu, by dojść do siebie. W sporcie istnieje związek między przygotowaniem kondycyjnym a wynikami”
Thomas Tuchel na konferencji przed meczem z Nantes
Sezon dopiero wystartował, a wiele drużyn zmaga się z plagą kontuzji. Jednym z powodów tej sytuacji jest także zbytnie eksploatowanie zawodników, którzy niemal co 3 dni muszą rozgrywać mecze.
“Obecna sytuacja jest niedorzeczna. Wróciliśmy wczoraj w nocy z Turcji, teraz mamy drugi dzień po meczu, a jutro gramy kolejny. To nie jest w ogóle bezpieczne. Istnieje przez to ogromne ryzyko kontuzji. Praktycznie przy okazji każdego spotkania kogoś tracimy. To dotyczy każdego”.
Thomas Tuchel na konferencji przed meczem z Nantes
