Primera Division

Ronald Koeman ma poważne kłopoty. FC Barcelona może zostać na chwilę bez trenera

Ronald Koeman podpadł ostatnio władzą La Ligi. Wszystko przez to, że skomentował działania VAR, które jego zdaniem nie są fair.

Szkoleniowiec FC Barcelony otwarcie skrytykował działanie systemu VAR w meczach ligi hiszpańskiej. Jego zdaniem działają one na szkodę prowadzonej przez niego drużyny. Media spekulują, że za swój komentarz Holender może zostać zawieszony na 4-12 meczów.

 Dla mnie to nie był rzut karny, powiedziałem to sędziemu. Chciałem, żeby wyjaśniono mi działanie VAR-u w Hiszpanii. Przez pięć kolejek nie mieliśmy żadnej sytuacji na naszą korzyść. Ani rzutu karnego przeciwko Sevilli, ani czerwonych kartek dla graczy Getafe. Spytałem, czy VAR-u używa się tylko przeciwko Barcelonie – powiedział Koeman.

Teraz Ronaldowi Koemanowi pozostaje tylko oczekiwanie na decyzję, którą podejmie komitet. W najlepszym wypadku skończy się na karze grzywny, która wyniesie od 600 do trzech tysięcy euro, w najgorszym zostanie on zawieszony na 12 spotkań.

Media informują również, że władze FC Barcelony złożyły oficjalne zażalenie na działanie VAR-u. Po El Classico wysłały pismo, w którym oskarżają sędziów o stronniczość podczas sędziowania. Jako dowód wysłano wideo, w którym pokazano, że rzut karny podyktowany przez faul na Ramosie nie powinien mieć miejsca, ponieważ to on pierwszy faulował.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *