Ekstraklasa

Jakub Kamiński, mówi o transferze z Ekstraklasy. Piłkarz Lecha nie spieszy się

Jakub Kamiński, rozpoczął sezon 2020/21 wyśmienicie. Po dobrych występach zawodnik Lecha Poznań otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. Jednak czy odejdzie za granicę tak jak Kuba Moder, czy Robert Gumny? 18-latkowi nigdzie się nie spieszy.

Piłkarz “Kolejorza” stwierdził, że nie ma problemów ze spaniem po powołaniu do reprezentacji Polski. Przyznał za to, że zmotywowało go to do dalszej ciężkiej pracy. Mimo wszystko powołanie było dla niego szokiem, bo jak sam przyznaje, to niezwykła rzadkość dostać je w tak młodym wieku.

Jeśli chodzi jednak o transfer, to Kamiński podchodzi do niego na chłodno. Zawodnikowi nigdzie się nie spieszy, ponadto woli dbać o formę i skupiać się na kolejnych spotkaniach, niżeli rozmyślać o zmianie klubu. Lewy napastnik przyznał, że jego celem jest wyjazd za granicę, ale jednocześnie będzie czekał, ile będzie musiał.

Nastolatek zdradził również, na kim się wzorował. Z polskich boisk wymienił Kamila Grosickiego i Jakuba Błaszczykowskiego. Przyznał za to, że w klubie pomagał mu wejść w seniorską piłkę Kamil Jóźwiak. 18-latek nie przeczy, że lubi oglądać zagraniczne spotkania, w których podpatruje lepszych zawodników.

Z serii ciekawostek. Kamiński od pierwszej klasy podstawówki uprawiał akrobatykę sportową (równolegle z futbolem), ponieważ jego rodzice byli trenerami tej dyscypliny. Skończył z nią w piątej klasie, by w pełni skupić się na piłce nożnej.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *