Liga Mistrzów Primera Division

Zidane odpowiedział na zarzuty Isco. Rozbrajająca wyrozumiałość

Real Madryt w sobotę odniósł istotne zwycięstwo. W hitowym starciu w La Lidze pokonał FC Barcelonę 3:1, dzięki czemu dopisał kolejne trzy punkty do swojego konta w tabeli. Podczas wtorkowej konferencji przed meczem z Borussią M’Gladbach w Lidze Mistrzów, Zinedine Zidane odniósł się do ostatniego zwycięstwa swojego zespołu oraz do słów Isco.

Stacja telewizyjna “Moviestar+” opublikowała rozmowę piłkarzy tuż przed El Clasico. Szczególną uwagę poświęcono wyżej wspomnianemu Isco, który bez ogródek narzekał na Zidane’a.

“Jeśli zagram, to zdejmie mnie w 50. albo 60. minucie. Może w przerwie. A jeśli dalej będę siedział na ławce, to pewnie wpuści mnie w 80. minucie”

Powiedział Hiszpan.

Koniec końców Zidane chyba słyszał swojego piłkarza wcześniej, bo finalnie nie dał mu zagrać ani minuty. Isco przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych, oglądając zwycięstwo swoich kolegów z boku. Zidane wrócił do słów Hiszpana właśnie podczas wtorkowej konferencji, odpowiadając na pytanie dziennikarzy.

Moim zdaniem to kwestia ambicji. Wszyscy chcą grać, on też. To coś pozytywnego. Zawodnicy muszą być gotowi, gdy nadejdzie ich kolej. W tym zespole zawsze tak było. Myślę, że wszyscy zawodnicy są przygotowani do gry. A ja muszę podjąć decyzję o jedenastce i o zmianach. To nigdy się nie zmieni

Przyznał Zidane.

Jak widać trener Realu nie uważa słów Isco za atak, a nawet twierdzi, że rozumie jego słowa i docenia ambicję. Pytanie jednak, na ile jest to wyreżyserowana poza, a na ile faktycznie podoba mu się taki stan rzeczy.

Zastępca redaktora naczelnego krotkapilka.com.pl, wcześniej polskapilka24.net i xgol.pl. Dziennikarz od blisko dwóch lat. Sympatyzuję z Ekstraklasą i Bundesligą.