Liga Mistrzów

Niecodzienny problem Goretzki. Piłkarz padł ofiarą własnych mięśni

grafika: własna/Krótka Piłka

Bayern Monachium pokonał dziś nieznacznie Lokomotiw Moskwa 2:1. Bramkę otwierającą wynik zdobył Leon Goretzka, dla którego to już drugie trafienie w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Co więcej, kamery zarejestrowały niecodzienną sytuację, w której główną rolę odegrała koszulka reprezentanta Niemiec.

Zeszłoroczni triumfatorzy Ligi Mistrzów byli murowanymi faworytami w konfrontacji z Lokomotiwem. Mało kto przypuszczał, że zespół z Rosji przeciwstawi się mistrzowi Niemiec, który w pierwszej kolejce fazy grupowej rozbił Atletico Madryt 4:0. Hansi Flick musiał jednak do ostatnich minut drżeć o wynik konfrontacji, gdyż zwycięska bramka padła dopiero w 79. minucie rywalizacji.

Warto jednak wrócić do tego, co stało się po golu, który otworzył wynik spotkania. Jego autorem był Leon Goretzka, który w doskonały sposób wykorzystał dośrodkowanie Benjamina Pavarda, uderzając głową wprost do siatki. Wiele wskazuje, że radości pomocnika Bayernu nie wytrzymała jego koszulka, na której pojawiło się rozdarcie.

27-krotny reprezentant Niemiec musiał rozedrzeć koszulkę w momencie, gdy napiął mięśnie. W ostatnim czasie Leon Goretzka przeszedł ogromną metamorfozę. Kiedy grał w Schalke był szczupłym młodzieńcem, a teraz jest jednym z najlepiej zbudowanych środkowych pomocników na świecie. Swego czasu w ten sposób skomentował swoją przemianę.

“W kluczowych meczach i momentach ważna jest sprawność fizyczna i psychiczna. Waga pomaga mi w odbiorze, sprawia, że ​​jestem bardziej zwinny i wytrzymały. Nie tylko na ziemi w pojedynkach jeden na jednego, ale także w powietrze”

Leon Goretzka (źródło: “SPORTbible”)
Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.