Bundesliga

Upokarzająca seria Schalke trwa. Nie wygrali meczu od blisko 300 dni

fot.Instagram/Schalke04

Schalke to jeden z najbardziej utytułowanych niemieckich klubów w historii Bundesligi. Ostatnie miesiące to dla klubu z Gelsenkirchen pasmo wpadek i upokorzeń.

Jeszcze 2 lata temu nikt nie mógł przypuszczać, że Schalke z ligowego potentata stanie się nagle zespołem, który może mieć poważne problemy w walce o utrzymanie. W sezonie 2017/2018 “Królewsko-Niebiescy” zakończyli sezon na 2.miejscu w tabeli.

Minione dwa sezony nie były dla nich już jednak tak udane. Schalke kończyło sezon w dolnej połówce tabeli i nawet nie ocierało się o miejsca dające awans do europejskich pucharów.

Prawdziwy dramat nastąpił jednak w bieżącym roku. Piłkarze Schalke nie wygrali ligowego meczu od 17 stycznia, a ostatni zwycięski mecz rozegrali 4 lutego w Pucharze Niemiec.

Po 5 rozegranych meczach aktualnego sezonu piłkarze z Gelsenkirchen mają na swoim koncie zaledwie 1 zdobyty punkt i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Jedynie FSV Mainz, które nie zdobyło jeszcze punktu jest w gorszej sytuacji od 7-krotnego mistrza Niemiec.

W najbliższej kolejce Schalke zagra na własnym stadionie ze Stuttgartem, który imponująco zaczął sezon i znajduje się obecnie w ścisłej czołówce tabeli Bundesligi.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *