Premier League

Karygodne zachowanie Aguero podczas meczu z Arsenalem. Powinien wylecieć z boiska

grafika: własna/Krótka Piłka

Więcej niż o wczorajszym meczu Manchesteru City z Arsenalem mówi się o skandalicznym według niektórych zachowaniu Sergio Aguero. Argentyńczyk po jednej z decyzji sędzi liniowej złapał ją za szyję.

Manchester City na własnym stadionie pokonał w sobotni wieczór Arsenal 1:0. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył w 23.minucie Raheem Sterling.

Mecz, który zapowiadany był jako hit 5.kolejki angielskiej Premier League zdecydowanie rozczarował i jego jakość nie stała na najwyższym poziomie.

Przebieg spotkania zszedł jednak na dalszy plan. W mediach na całym świecie głośniej niż o samym meczu mówi się o niedopuszczalnym zachowaniu Sergio Aguero.

W 42.minucie spotkania sędzia liniowa Sian Massey-Ellis wskazał na aut dla Arsenalu. Z jej decyzją nie zgodził się napastnik “The Citizens”, który chwycił ją w okolicy szyi.

Pani arbiter momentalnie “uwolniła się” z jego objęcia, lecz niezbyt przejęła się całą sytuacją.

Dla wielu osób zachowanie Argentyńczyka było karygodne i naruszył nietykalność sędzi. Brytyjski dziennikarz, Piers Morgan stwierdził nawet, że Aguero powinien zostać wyrzucony z boiska za ten “chwyt”.

Z taką interpretacją zdarzenia nie zgadza się Pep Guardiola, który nie rozumie całego zamieszania. “Przestańcie. Sergio to najmilsza osoba, jaką w życiu spotkałem. Szukajcie problemów w innych sytuacjach, nie w tej.”- powiedział hiszpański trener.