Ekstraklasa

Michał Probierz sprowadza kolejnego obcokrajowca! Kuriozum w Cracovii

fot. własne/ Paweł Jerzmanowski

Michał Probierz mimo, że jeszcze kilka lat temu krytykował inne kluby za sprowadzanie obcokrajowców, to dziś już ewidentnie o tych słowach zapomniał i sięga po kolejnych piłkarzy z zagranicy

Probierz w 2013 roku będąc jeszcze trenerem Lechii Gdańsk, powiedział w jednym z wywiadów dość stanowcze słowa na temat sprowadzania dużej ilości obcokrajowców do Ekstraklasy.

– Nie mam nic przeciwko zawodnikom zagranicznym, jednak historia pokazuje, że niejeden polski klub na polityce opierania na nich składu się przejechał. Nierzadko trafiali do nas gracze przeciętni, a byli mocno przepłacani – stwierdził “polski Guardiola” – Tym bardziej, że w Lechii jest kupa młodych zawodników, którzy zasługują na swoją szansę. Dlatego nie będziemy robić transferów na siłę, nie pójdziemy w ilość – dodał

Dziś zmienił zdanie i w jednym z wywiadów stwierdził: – Czepianie się o to, uważam za szukanie dziury w całym. W innych klubach Polacy też mało grają. Wiem, że kiedyś mówiłem coś innego o młodzieży, ale czasy się zmieniły. Dawniej można było sprowadzić Świderskiego z SMS-a, teraz każdy młody chłopak od razu jest oferowany za granicę – wytłumaczył 47-latek.

Zmianę myślenia widać ewidentnie po tym, jak kadra zespołu z Krakowa zmieniła się po przyjściu Probierza. Przed zatrudnieniem go przy ulicy Józefa Kałuży w kadrze “Pasów” było 10 zawodników z zagranicy oraz 26 Polaków. Dziś sprawa wygląda z goła odmiennie. Przy krakowskich błoniach zameldował się 24. obcokrajowiec, a Polaków, którzy dostają szansę w ligowych zmaganiach jest zaledwie pięciu.

https://twitter.com/bartekrzeminski/status/1313164625391874058
Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *