Polacy za granicą

To dlatego Grosicki opuścił kolejny mecz WBA. Zdradzono powód

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Kamil Grosicki nie może zaliczyć powrotu do Premier League do udanych. Reprezentant Polski w sezonie 2020/21 zagrał zaledwie w jednym spotkaniu w barwach swojego klubu. Trener West Bromu, Slaven Bilić zabrał głos w sprawie polskiego skrzydłowego, podając przyczynę jego nieobecności w ostatnich meczach.

Kamil Grosicki znalazł się w kadrze West Bromu na premierowe spotkanie po powrocie drużyny do Premier League. Beniaminek przegrał 0:3, a 75-krotny reprezentant Polski obejrzał mecz, siedząc na ławce rezerwowych.

Kilka dni później otrzymał szansę gry od Slavena Bilicia w Pucharze Ligi Angielskiej. Niestety w tym meczu nie grał zbyt długo, ponieważ zszedł z boiska już w 55. minucie rywalizacji.

West Brom rozegrał później dwa spotkania, w których Kamil Grosicki nie znalazł się w osiemnastce meczowej. W polskich mediach pojawiły się głosy, że skrzydłowy nie będzie ważną częścią drużyny chorwackiego trenera i powinien poszukać nowego pracodawcy.

Sytuacja “Grosika” wydaje się jednak jasna. Podczas transmisji programu “Misja Futbol – Dogrywka” Mateusz Borek poinformował, że piłkarz chce odejść z klubu. W grę wchodzi rynek angielski, ale również zainteresowane usługami 32-latka są trzy zespoły znad Zatoki Perskiej.

Mateusz Borek wspomniał także, że Kamil Grosicki nie zagrałby nawet minuty z Bretford, gdyby nie miał problemów zdrowotnych, które potwierdził dzisiaj trener West Bromu, Slaven Bilić, tłumacząc nieobecność Polaka w kadrze na spotkanie pucharowe.

“Stało się tak dlatego, ponieważ w poniedziałek Grosicki miał problemy z dwiema rzeczami – plecami, a także pospinanymi mięśniami”.

Slaven Bilić

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *