Polacy za granicą

Dziekanowski krytykuje Lecha za transfer Jóźwiaka. Ostre słowa

W poprzednim tygodniu Kamil Jóźwiak został nowym zawodnikiem Derby County, klubu z zaplecza Premier League. Ruch przez wielu był chwalony, chociaż znaleźli się także tacy, którzy krytykowali transfer. Jednym z nich jest Dariusz Dziekanowski.

Kamil Jóźwiak uchodzi za jeden z największych talentów polskiej piłki ostatnich lat. Były już skrzydłowy Lecha, od kilku dobrych miesięcy zdecydowanie przewyższał poziomem rodzimą ligę, i kwestią czasu był zagraniczny transfer.

Jeszcze kilka miesięcy wcześniej media wymieniały kluby Premier League czy Bundesligi, które miałyby być zainteresowane skrzydłowym. Podobno, jeszcze przed lockdownem, na meczu Lecha mieli być obecni skauci Southampton i… Manchesteru United!

Ostatecznie Jóźwiak trafił do Derby County, klubu z Championship, który aspiruje do powrotu do elity. Według wielu źródeł, Lech miał otrzymać prawie 3 mln euro za swojego zawodnika.

W “Baranach” gra legendarny napastnik, Wayne Ronney. Sam fakt dzielenia szatni z legendą angielskiej piłki i perspektywa gry z największymi klubami w pucharach krajowych jest bardzo dobrą perspektywą dla młodego zawodnika.

Jednak, są tacy, którym ruch ten nie spodobał się aż tak bardzo. Jedną z takich osób jest Dariusz Dziekanowski.

Były reprezentant Polski na łamach “Przeglądu Sportowego” skrytykował transfer Jóźwiaka. Twierdzi, że Lech zrobił źle, sprzedając swojego zawodnika w tym momencie.

“Nie był to dobry moment na sprzedaż tego zawodnika, jestem pewny, że stać go na grę w lepszej lidze niż Championship. Tak naprawdę dopiero teraz pojawiła się szansa, by zyskał znacząco na wartości: zaczął grać w reprezentacji i mógł awansować do europejskich pucharów” – skomentował Dziekanowski.

Redaktor w Krótkiej Piłce i Sport247. Sympatyk Premier League i Primeira Ligi, NHL, i skoków narciarskich.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *