Ekstraklasa

Dariusz Dziekanowski na temat zatrudnienia Czesława Michniewicza

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Legia Warszawa pożegnał się dziś z Vukovicem. 41-latek został zwolniony z roli szkoleniowca stołecznego klubu. Kilka godzin temu nowym trenerem “Wojskowych” został ogłoszony Czesław Michniewicz. Krytycznie o tej decyzji wypowiedział się Dariusz Dziekanowski.

Legia odkąd rozgrywki zostały wznowione po okresie przerwy spowodowanym pandamią, nie jest już tym zespołem, co wcześniej. Końcówka ubiegłego sezonu była fatalna i nie lepiej jest w obecnym.

“Wojskowi” odpadli z eliminacji Ligi Mistrzów już na etapie II rundy kwalifikacyjnej. Wspominany mecz w wykonaniu drużyny był fatalny.

W ostatniej kolejce Legia przegrała z Górnikiem Zabrze 3:1. Styl gry był tragiczny. Zero pomysłu na grę i te ciągłe wrzutki w pole karne bez celu. Taka postawa zespołu spowodowała szybkie działania ze strony Dariusza Mioduskiego. Z klubu został zwolniony Vuković, a kilka godzin później oficjalnie szkoleniowcem został Czesław Michniewicz.

50-latek będzie w jednym czasie sprawował funkcję trenera mistrza Polski i szkoleniowca reprezentacji Polski U-21. Takie rozwiązania są rzadkością w świecie piłki nożnej.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *