Europejskie puchary

Niewytłumaczalna sytuacja Benfiki. Odpadli z LM mając takie wpływy z transferów

grafika: własne/Krótka Piłka

PAOK nieoczekiwanie wyeliminował Benfikę w eliminacjach Ligi Mistrzów. Grecy wygrali na własnym stadionie 2:1 i awans do fazy grupowej mają na wyciągnięcie ręki. Drużyny z Lizbony zabraknie w tych elitarnych rozgrywkach po raz pierwszy od 10 lat. Prowadzi ona natomiast w ciekawej statystyce klubów, które w ostatniej dekadzie najwięcej zarobiły na swoich piłkarzach.

Portugalscy sprzedawcy

Kluby z Portugalii są znane z tego, że pełnią funkcje piłkarskich akademii, z których zagraniczni potentaci czerpią pełnymi garściami. W ostatnich latach liderem wśród drużyn, które najwięcej zarobiły na swoich graczach jest Benfica. Klubowa kasa drużyny z Lizbony powiększyła się w ciągu 10 lat o 909.9 mln funtów.

Benfica otrzymała aż 126 mln euro za Joao Felixa, który powędrował do Atletico Madryt. Wśród innych spektakularnych transferów należy wymienić również przenosiny Edersona do Manchesteru City czy Axela Witsela do Zenitu. Zarówno na pierwszym, jak i drugim transferze władze klubu z Lizbony zarobiły 40 mln euro.

Ranking klubów, które zarobiły najwięcej na swoich piłkarzach w ciągu ostatnich 10 lat (źródło: Footballswatch):

  1. SL Benfica – 909.9 mln funtów
  2. AS Monaco – 894.1 mln funtów
  3. Atletico Madryt – 878.4 mln funtów
  4. Chelsea FC – 820.24 mln funtów
  5. Juventus FC – 806.72 mln funtów
Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *