Polacy za granicą

Lewandowski szczerze o zakończeniu kariery. Wiemy, ile jeszcze chce grać

fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Robert Lewandowski udzielił wywiadu „ESPN”, w którym odpowiedział na pytania m.in. o odwołanie przez „France Football” plebiscytu Złotej Piłki. Kapitan reprezentacji Polski zabrał również głos w sprawie swojej przyszłości.

„Dla wszystkich sytuacja była taka sama”

W połowie lipca piłkarski świat obiegła informacja o odwołaniu przez „France Football” plebiscytu Złotej Piłki. Redaktor naczelny magazynu, Pascal Ferre tłumaczył podjęcie tej decyzji troską o uczciwość, podkreślając że nie każdy z nominowanych miałby równe szanse. Tak więc po raz pierwszy od 1956 roku jedna z najbardziej prestiżowych nagród indywidualnych nie została przyznana.

Był to swego rodzaju policzek wymierzony Robertowi Lewandowskiego. Gwiazdor Bayernu Monachium sięgnął wraz ze swoimi klubowymi kolegami po potrójną koronę, podnosząc po raz pierwszy w życiu trofeum za wygranie Ligi Mistrzów. Co więcej, w 47 spotkaniach aż 55 razy trafił do bramki rywali oraz asystował przy 10 trafieniach. Z całą pewnością był to rok kapitana reprezentacji Polski, w którym miał realne szanse na otrzymanie Złotej Piłki.

„Dla wszystkich sytuacja była taka sama. Zobaczcie, co robiliśmy przez cały sezon, co ja zrobiłem. To był niesamowity sezon. Rok się jeszcze nie skończył, mam nadzieję, że coś się zmieni w kilku najbliższych miesiącach. Zakończony sezon był dla nas spektakularny, ale kto wie, co się stanie za dwa, trzy miesiące. Skupiam się na swojej pracy i zobaczymy, co się stanie. Ważne jest to, by nie myśleć o tym, co się już zrobiło, tylko o tym, co jeszcze możesz zrobić”.

Robert Lewandowski w rozmowie z „ESPN”

32-letni napastnik zabrał także głos w sprawie zakończenia piłkarskiej kariery. Co ciekawe spytano go również o to, co sądzi o ewentualnych przenosinach do MLS.

„Mam 32 lata, więc nie myślę o tym, co czeka mnie dalej. Chcę grać jeszcze przez pięć, sześć lat. Widziałem kilka meczów MLS, bo kilku Polaków gra w tej lidze. Jest bardzo interesująca, ale nie myślę o niej. Zobaczymy, jak będzie się rozwijać i jakie kolejne kroki wykona. MLS z pewnością jest opcją na przyszłość, ale w ogóle o tym nie myślę”.

Robert Lewandowski w rozmowie z „ESPN”
Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *