Premier League

Werner o debiucie. Wskazał różnicę pomiędzy Premier League a Bundesligą

grafika: własna/Krótka Piłka

Timo Werner zadebiutował w Premier League we wczorajszym meczu z Brighton. Napastnik reprezentacji Niemiec rozegrał dobre zawody, pomimo że nie zdołał wpisać się na listę strzelców. W pomeczowym wywiadzie podsumował swój występ i wskazał różnicę pomiędzy ligą angielską a niemiecką.

Napastnik pracujący

Podopieczni Franka Lamparda nie bez problemów pokonali 3:1 Brighton. W spotkaniu zadebiutowało dwóch nowych graczy „The Blues”. Kai Havetz nie zebrał po swoim występie dobrych not, zostając oceniony przez portal „Sofascore” na „6.5” w dziesięciostopniowej skali.

Jego rodaka, Timo Wernera oceniono na „7.2”. Napastnik wywalczył rzut karny, który na gola zamienił Jorginho. Co więcej, Niemiec pokazał to, z czego był znany w Bundeslidze. Walczył o każdą piłkę i często angażował się w budowanie akcji przez kolegów z drużyny.

W pomeczowym wywiadzie 24-latek odpowiedział na pytanie m.in. o różnicę pomiędzy Premier League a Bundesligą, podkreślając że w Anglii będzie musiał walczyć z lepiej zbudowanymi obrońcami. Pozostała część wywiadu dostępna pod tym linkiem.

„Wszyscy mówili mi, że Premier League jest całkowicie inna i tak w istocie jest. To był trudny mecz. Przed tym, jak rywale doprowadzili do remisu 1:1, nie graliśmy najlepiej, ale później było już tylko lepiej.

Grałem przeciwko trzem wielkim obrońcom, a w Niemczech nigdy nic takiego nie miało miejsca. Mecz układał się różnie. Momentami mieliśmy dużo przestrzeli, a boisko było naprawdę duże, dzięki czemu można dużo biegać, co zaczęliśmy robić w pierwszej połowie po wyjściu na prowadzenie”.

Timo Werner (Źródło: Chelsea Poland)
Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *