Ligue 1

Skandal w wykonaniu Di Marii! Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia

grafika: własna/Krótka Piłka

Oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa. Tak można podsumować ostatnie wydarzenia, których antybohaterem jest Angel Di Maria. “Telefoot” udowodnił, że Argentyńczyk opluł swojego rywala w trakcie rywalizacji z Marsylią. Teraz piłkarz musi liczyć się z konsekwencjami, ponieważ jego zachowanie wzięła pod lupę Komisja Dyscyplinarna.

Skandal goni skandal

Mecz pomiędzy PSG a Marsylią okazał się skandalem. Arbiter spotkania pokazał zawodnikom obu drużyn łącznie 14 żółtych i 5 czerwonych kartek. Do tej pory za największą kontrowersję tej rywalizacji uznawano konflikt pomiędzy Neymarem a Alvaro Gonzalezem. Brazylijczyk uderzył Hiszpana, tłumacząc się rasistowskimi prowokacjami z jego strony. Zachowanie obu panów było karygodne i najprawdopodobniej będą musieli ponieść konsekwencje.

Jednak to nie koniec kontrowersji.”Telefoot” wziął pod lupę zachowanie Angela Di Marii, który miał opluć Alvaro Gonzaleza w trakcie spotkania. W rzeczy samej portal udowodnił, że to prawda. Zachowanie Argentyńczyka było karygodne nie tylko ze względów czysto sportowych, ale również ze względu na pandemię koronawirusa. Może to przekonać Komisję Dyscyplinarną do wymierzenia najsurowszej kary, która będzie równoznaczna z zawieszeniem na sześć spotkań.

PSG oczekuje aktualnie na decyzję francuskiej Komisji Dyscyplinarnej w sprawie wybryku Neymara. Brazylijczykowi grozi bowiem wykluczenie aż z siedmiu spotkań. Taka kara jest przewidziana za atak na boiskowego rywala poza grą.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *