Transfery

Promocyjna cena za Mbappe. PSG nie ma wyboru

Fot. Wikipedia: Creative Commons

Według europejskich mediów Kylian Mbappe poinformował władze PSG, że będzie chciał opuścić zespół po zakończeniu sezonu 2020/21. Hiszpański dziennik „AS” twierdzi, że francuski gwiazdor będzie do wyciągnięcia za zaledwie 111 milinów euro. Stosunkowo niska kwota sprawiła, że do wyścigu po podpis 21-latka dołączyły kolejne kluby.

Licytacja o gwiazdę

Hiszpańscy dziennikarze poinformowali na łamach dziennika „AS”, że potencjalne przenosiny Kyliana Mbappe nie sprawią, że padnie nowy rekord transferowy. Co więcej, według ich wiedzy Francuz może opuścić szeregi PSG za zaledwie 111 milinów euro, które wydają się ceną promocyjną.

Medialnym faworytem do zatrudnienia gwiazdora reprezentacji Francji jest Real Madryt. Kylian Mbappe miałby stanowić o sile „Królewskich” w najbliższych latach, jednak w swoich szeregach widzą go również angielscy potentaci.

Liverpool oraz Manchester United coraz łapczywiej spoglądają w stronę Paryża. Głównym powodem jest to, o czym napisali dziennikarze gazety „AS”. Hiszpanie twierdzą bowiem, że włodarze PSG będą zmuszeni oddać swoją gwiazdę za bezcen, ponieważ po zakończeniu sezonu 2020/21 Mbappe pozostanie tylko rok kontraktu.

Obecna wartość 35-krotnego reprezentanta Francji według portalu Transfermarkt oscyluje w granicach 180 milinów euro. W normalnych warunkach potencjalny nabywca praw do karty zawodniczej piłkarza musiałby się liczyć ze zdecydowanie większymi kosztami.

Aktualnie prawdopodobny wydaje się jednak scenariusz, w którym włodarze PSG będą musieli obniżyć cenę za swojego gwiazdora. W innym przypadku po zakończeniu sezonu 2021/22 będzie mógł odejść za darmo.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *