Polacy za granicą

Niemcy chwalą występ Piszczka. Fenomenalne statystyki Polaka

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Borussia Dortmund pewnie awansowała do II rundy Pucharu Niemiec. Podopieczni Luciena Favre’a zaaplikowali pięć bramek rywalom z Duisburga. W drugiej części spotkania na boisku pojawił się Łukasz Piszczek, który pomimo krótkiego występu zebrał wyśmienite noty od dziennikarzy.

Pan profesor Łukasz Piszczek

Piłkarze Borussii Dortmund w ramach I rundy Pucharu Niemiec zagrali z MSV Duisburg. Wicemistrzowie Niemiec kontrolowali przebieg rywalizacji już od pierwszego gwizdka sędziego. Do szatni zeszli z 3-bramkowym prowadzeniem, wygrywając ostatecznie aż 5:0.

W 57. minucie na boisku zameldował się Łukasz Piszczek, zastępując nowy nabytek Borussii Dortmund, Thomasa Meuniera. W ciągu pół godziny gry 66-krotny reprezentant Polski zdołał zapracować na naprawdę solidne noty od dziennikarzy.

Portal „Goal.com” wystawił mu ocenę „3,5” w skali 1 do 6, gdzie „6” oznacza występ poniżej krytyki, a „1” to „klasa światowa”. Dziennikarze podkreślili, że Piszczek nie musiał specjalnie napracować się w defensywie, ponieważ rywale nieczęsto gościli w pobliżu bramki strzeżonej przez Marvina Hitza. „Wygrał wszystkie cztery pojedynki” – dodali.

Występ Łukasza Piszczka jeszcze bardziej docenił portal „sport.de”. „Po wejściu na murawę bezkompromisowo opanował prawą flankę, niezawodny zarówno w ofensywie, jak i defensywie” – podsumował niemiecki dziennikarz, wystawiając Polakowi notę „2.5”.

Najwięcej o występie obrońcy Borussii Dortmund mówią statystyki opublikowane przez portal ‚SofaScore”. Liczby Łukasza Piszczka:

  • wygrane wszystkie pojedynki (4),
  • 2 udane dryblingi,
  • 35 kontaktów z piłką,
  • 96% skuteczność podań (24/25),
  • nota 7.1 (identyczna z notą Meuniera, który zagrał dwa razy dłużej).
Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *