Inne

Neymar lepszy od Pepe w niechlubnej klasyfikacji. Gwiazda PSG nie ma powodu do dumy

grafika: własna/Krótka Piłka

Nie milkną echa skandalu z końcówki meczu pomiędzy PSG i Marsylią. W końcu niecodziennie arbiter pokazuje 14 żółtych i 5 czerwonych kartek. Co więcej, boiskowa batalia przeniosła się do Internetu, w którym korespondencyjną potyczkę ucięli sobie Neymar i Alvaro Gonzalez, dwaj główni winowajcy całego zamieszania.

(Nie)czysta gra

Zanim opadły emocje po wydarzeniach z Parc des Princes Neymar postanowił dolać oliwy do ognia. Brazylijczyk opublikował post na Twitterze, w którym zajął stanowisko odnośnie do boiskowych prowokacji Alvaro Gonzaleza.

Gwiazdor PSG oskarżył obrońcę Marsylii o rasizm, tłumacząc tym swój wybryk. Sprawa wydaje się jednak prosta. Zarówno Alvaro Gonzalez, jak i Neymar zachowali się karygodnie i będą musieli ponieść konsekwencje swojego postępowania.

Pierwszy powinien przystopować ze słownymi prowokacjami na boisku, ponieważ wyraźnie przegiął, o ile oczywiście zostanie mu udowodnione to, co zarzuca mu 102-krotny reprezentant Brazylii.

https://twitter.com/AlvaroGonzalez_/status/1305292345265532928

Drugi natomiast musi zrozumieć, że bycie piłkarzem, a w dodatku dorosłym oznacza, że nie może zachowywać się jak dziecko. Wymierzanie sprawiedliwości oraz późniejsze tłumaczenie tego, że „zostałem sprowokowany”, jest postępowaniem niegodnym jednego z najlepszych piłkarzy na świecie.

Wszakże nie wyobrażamy sobie, że kopany i prowokowany Robert Lewandowski postanawia znokautować swojego rywala na boisku. Nie na tym polega futbol, a przynajmniej nie powinien polegać. Gwiazdor „Canarinhos” ma problem z utrzymaniem nerwów na wodzy. Ilustruje to poniższa statystyka a właściwie porównanie z graczem, który zasłynął z brutalnej gry.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *