Ligue 1

Neymar może zostać zawieszony. Gwiazdor PSG może długo pauzować

Neymar może zostać zawieszony po meczu PSG z Olympique Marsylia. Brazylijczyka wspiera klub.

Niedzielne spotkanie Ligue 1 zakończyło się sporą awanturą. Arbiter główny wyrzucił z boiska aż pięciu zawodników. Czerwone kartki zobaczyli Neymar, Kurzawa i Parades z PSG oraz Amavi i Benedetto z Marsylii.

Pierwszy z nich musiał opuścić murawę po tym jak uderzył w twarz Alvaro Gonzaleza, który miał nazwać go “brudną małpą”. Neymar po meczu stwierdził, że jedyne czego żałuję to to, że nie uderzył go w twarz i że go nie szanuje.

Sprawę zbadają władze francuskiej ekstraklasy. RMC Sport donosi, że gwiazdor PSG może zostać zawieszony nawet na siedem spotkań. Sprawiedliwość dosięgnie też Gonzaleza. Jeśli okaże się, że faktycznie dopuścił się rasistowskiego tekstu, z murawą pożegna się na dziesięć meczów.

Głos po całej sytuacji zabrakło PSG. Klub murem stoi za swoim piłkarzem.

PSG mocno wspiera Neymara, który powiedział, że był ofiarą rasistowskich obelg ze strony rywala. Klub podkreśla, ze nie ma miejsca na rasizm w społeczeństwie i futbolu. Wzywamy wszystkich do walczenia z jego przejawami. Liczymy, że komisja dyscyplinarna ligi francuskiej zbada sprawę. Jesteśmy do dyspozycji, by współpracować w śledztwie – napisano w oświadczeniu wydanym przez mistrzów Francji.

PSG przegrało 0:1. W tym sezonie po dwóch spotkaniach nie udało im się zdobyć nawet jednego punktu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *