Liga Mistrzów

Niesamowita dysproporcja pomiędzy Legią, a Linfield. Nowy piłkarz jest droższy od całej kadry rywali

fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Legia Warszawa już w najbliższy wtorek rozpocznie walkę o awans do Ligi Mistrzów. W 1.rundzie eliminacji mistrzów Polski czeka potyczka z Linfield FC. Awans warszawian jest obowiązkiem, co dobitnie pokazuje wartość kadr obu zespołów.

Linfield FC to 53-krotny mistrz Irlandii Północnej. Tamtejsza liga jednak znacznie odbiega poziomem od angielskiej Premier League i szkockiej Premiership.

Klub z Irlandii Północnej walczył o prawo udziału w 1.rundzie eliminacji w rundzie wstępnej. W półfinale tego „mini-turnieju” pokonał Tre Fiori z San Marino 2:0.

W finałowym spotkaniu mieli zmierzyć się z Dritą, lecz w zespole z Kosowa wykryto przypadki koronawirusa i UEFA zdecydowała się na przyznanie walkowera na korzyść Irlandczyków.

O przepaści pomiędzy Legią, a Linfield świadczy wartość kadr obu drużyn. Według portalu „transfermarkt.de” wszyscy piłkarze mistrzów Polski są warci łącznie 25,85 milionów euro, a łączna wartość ich rywali wynosi zaledwie 1,18 miliona euro.

Co ciekawe, Bartosz Kapustka, który niedawno dołączył do klubu z Warszawy ma większą wartość rynkową od całej kadry Linfield FC. Były piłkarz Leicester FC jest wyceniany na 1,2 miliona euro.

Mecz Legii Warszawa z Linfield FC rozpocznie się w najbliższy wtorek o godzinie 19.00. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie przy ul. Łazienkowskiej, lecz na trybunach nie będą mogli pojawić się kibice.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *