Polacy za granicą

Kibice FC Kopenhaga szkalują z Kamila Wilczka. „To najbardziej niewybaczalny transfer”

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Transfer Kamila Wilczka do rywala swojego byłego klubu był kontrowersyjny nie tylko dla Broendby, ale i dla kibiców FC Kopenhaga. Fani stołecznego klubu wyrazili niechęć do Polaka i ocenili ten transfer jako „najbardziej niewybaczalny z możliwych”.

Zaledwie pół roku trwała przygoda Wilczka z Goeztepe. Polak dla tureckiego klubu zdobył tylko jednego gola w czternastu meczach. Po nieudanej przygodzie Wilczek zdecydował się na powrót do Kopenhagi, lecz nie do Broendby.

Polak zasilił szeregi FC Kopenhaga, a piłkarska otoczka Broendby go znienawidziła. Fani w stronę Wilczka wypisywali w mediach społecznościowych, takie słowa jak „Judasz” czy „szczur”.

Transfer nie spodobał się także kibicom FC Kopenhaga, którzy oceniają go podobnie – To były kapitan Broendby, jeszcze dwa miesiące wcześniej wspierał ich przez kupowanie koszulek. Wystarczy spojrzeć na jego wypowiedzi – gdy jest w naszym trykocie, mówi, że ma w sercu dobro tego miasta. Jest bohaterem najbardziej niewybaczalnego transferu z możliwych – pisze w oświadczeniu grupa „Urban Crew”.

Do całej sytuacji odniósł się także minister ds. cudzoziemców i integracji Mattias Tesfaye. Wywołał on burzę przed spotkaniem Ligi Europy pomiędzy Manchesterem United, a FC Kopenhaga – Mam nadzieję, że przegrają Judasz Stage i Kamil Paycheck.

Redaktor w krotkapilka.com.pl i sport247. Wcześniej Ekstraklasa&1liga. Interesuje się największymi ligami w Europie i naszą Ekstraklasą.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *